(bkz: tanga giymek)
artık neredeyse yaşamak da yapamayacakları işler arasına girmiştir
zekeriya beyaz 'ı seyretmek.
doğu anadoluda bolca bulunan iran kadınlarını ordaki abaza erkeklere sormak lazım,neler yapamıyorları,duyduğuma göre her türlü yapabiliyorlarmış 5 ytl ye
iran da yapamadıkları her haltı kıbrıs ta yaptıkları söylenebilir.tanga giymek dahil.
şeriatla yönetilen bir ülkede, haliyle kadınların hiç bi şekilde eşit haklara sahip olmayacagı sasırtıcı degildir aslında. cünkü islam bunu söylemektedir ve iran da ki yasaların uygulanıs biçimi kuran a göredir!!!aslında iran yönetiminin uyguladıgı bu düzen taktir edilesi bişeydir!!! cünkü adamlara islamın bire bir tıpkısının aynısı 1400 yıl öncesi gibi yasamaktalar,o yüzden bu adamlar yadırganamaz eger bu dine inanılıyorsa yani islama cünkü bütün gercekler bu kutsal kitapta yazıyo onlarda normal olarak inancları dogrultusunda bunları uyguluyor ve günümüzdeki iran ve benzeri ülke portreleri ortaya cıkıyor.kadınları gecelim onlar zaten hiç yasamıyor erkekler ne kadar yasıyo acaba!!!acı ama gercek bu.....
sözlükte entry girmek.
-erkeklerin futbol maçlarını statdan izlemek
-otobüste erkeklerle aynı yere oturmak
-mahkemede tek başına şahitlik
-aynı yerde çalıştıkları halde, erkeklerle aynı maaşı almak
-ve bunun gibi...yani kısacası bu yönetim varken, erkeklerle eşit haklara sahip olamayacakları, ve ikinci sınıf muamele görecekleri kesin...
sunnet olmak
Kadınların şarkı söylemesinin yasak olduğu iran'da 19 yaşındaki Mahshar'ın şarkılarının internet üzerinden yayınlanması hayatını değiştirdi. Hakkında tutuklanma emri verilen Mahshar ise ölüm korkusuyla Türkiye'ye kaçtı.

Mahshar, "ülkemizde kadınların şarkı söylemesi yasak, kardeşimle hazırladığım müzik CD'si çalındıktan sonra internet üzerinden yayınlandı ve hayatım karardı. Tutuklama emrim çıktı. Bu tür cezaları alan kadınlara ölüm cezası verildiği için korktum ve Türkiye'ye kaçtım" dedi

şarkı söyliyemiyorlar
yurtdışına yapılan gezilerde bile düzen hakkında olumsuz konuşamamak, kıyafetinde özgür olamamak *
kokona olmaktır. *