bugün

iranın yarı resmi Mehr haber ajansı ismi açıklanmayan polis yetkililerine dayanarak verdiği haberde, başkent Tahrandaki oyuncak dükkanlarını kapatan iran makamlarının iş yerlerindeki Barbie bebeklerine el koyduğunu duyurdu.gerçek sebebinin oyuncaklardan bile orgazm olan cahil dinci halk oldugunu sanki bilmiyoruz.

kaynak=

http://haber365.com/Haber...rbie_Bebekler_Toplatildi/
çok yerinde bir karardır. zira barbie bebeklerin neyi sembolize ettiğini bildiklerinden bu tehlikeden kurtulabilmişlerdir. maddi anlamda barbie bebeklerinin zararlarını anlatmaya gerek yoktur. bu herkesçe aşikar bir durum. ancak manevi zararları mutlaka vurgulanmalıdır. zira siz 3-4 yaşlarında bir çocuğa, vücudunun %50sinden fazlası açık, suratı boyalı oyuncak bebekler verirseniz, o kızın ileride o verdiğiniz oyuncak bebekler gibi olması kaçınılmaz olur. zaten istenen de budur. bunlar ahlaksızlığı meşrulaştırmak için, oyuncak bebekleri dahi kullanırlar. bu tamamen ahlaksızlığı, hayasızlığı, edepsizliği, fuhşiyatı meşrulaştırma işidir. iran'da bu oyunlara gelmemek için mücadele etmektedir.
bu bebekleri oynayacakların ilkokul çağı çocuklar olduğunu düşünecek olursak cinsel minsel vs şeklinde belirtilen nedenlerin çok anlamsız olduğu açıktır. ben ortaokula kadar oynadım valla bir zararını görmedim, kendimi diğer insanlardan farklı hissetmiyorum. bu bebekleri beraber oynadığım dişilerde pipi, erkeklerde de dişisel oluşumlara da şahit olmadım. canları sıkılmış, çoluk çocuğun dünyasını karartalım demişler, hepsi bu. bari barbie'nin yavuklusu ken'i de kaldırsınlar da ken'in taş gibi vücudunu gören dokuzluk bebeler sapıtıp psikolojilerini bozmasınlar.
edit: ayrıca çocukluk döneminde oynanan oyuncakları örnek alma gibi bir moronluk varsa insan doğasında, şalvarlı ve her bir uzvu farklı çiçek desenli bez bebekler gibi tipsiz ve zevksiz bir nesil, barbie bebeklere özenmiş obeziteden uzak sağlıklı ve giyinmeyi bilen bir nesilden daha iyi olmayacaktır.
zavallı bir rejimin hırsını plastik oyuncaklardan çıkarmasından başka birşey değildir; paniğe gerek yok efendim, barbie'ler eğer zeynep adını alıp islamı seçerlerse tekrar vitrinlerdeki yerlerini alabilirlermiş. biz öyle duyduk.
sesli güldürmeyi bırak yardıran haber.böyle saçmalığıda ilk kez görüyorum valla.benim direkt barbieli evim vardı.
bir kere bunlar bebek değildir.
yetişkin, ideal vücut boyutlarına sahip genç güzel kızlardır.
bizim kültürümüzde yer alan bebekler çocuklara annelik duygusu aşılayan türdedir, bunlar ise kapitalist, tüketime odaklı, vücutlarını çeşitli elbiselerle süsleyebileceğimiz idolleri sunmaktadır.
fazla birşey demeye gerek yok, herşey ortada. çocuklukta özdeşim kurulan imgelerin çocuğun temel algılarını etkilemeyeceğini düşünmek olasılık dışıdır.
yasak, bebeklerden tahrik olunacağını düşünmeyle ilgili değildir sanıyorum.
barbileri toplamaları evdeki dokuz yaşında ki çocukları toplamalarına engel teşkil etmiyor yazık .
bilyeli araba yaptığımız sanayi malzemesine,

damacanaya,

12 yaşında ki kız çocuğuna,

bale yapan ilk okul bebesine,

bakıp kötüyü gören, hatta bunlarla sapık ilişki yaşamaya çalışan zihniyetin mhaklı bulduğu karardır ulan fallik dönem diye birşey var peki ona ne çare bulacaksınız?

bunu destekleyen adamın allah belamı versin benim ülkemde işi yok hocam ne derseniz deyin.