bugün

tabi ki müşterilerinin aptallığıdır. adamlar maliyeti max 1500 lira tutacak telefon yapiyorlar 2 katına müşteriye kakalayınca ne oluyor? bir sürü para. e bak samsung gibi bir firma satışta apple dan çok satıyor belki üstelik sadece telefon da değil adamlar her şeyi satıyor ama iphone kadar zengin değil neden? yeterince açık değil mi?
iphone kullanan insanların sorgulamadan bu markaya tapmaları beni hep güldürmüştür. birde bunu hava atma aracı sanmaları yok mu? masanın üzerine iphone koyan arkadaşları görünce bırak özenmeyi allah kurtarsın diyedim geliyor ya neyse.
Apple, telefonundan ziyade yazılımını satıyor. Samsungun fiyat olarak muadili telefonunun iphone'a göre3 katı fazla özelliği vardır ama kasar. Iphone ise samsung'a göre düşük donanımı ile gram kasılma yasatmadan kullanım imkanı sunar. Dolayısıyla yazılım kalitesine para alır.

Bizde bu anlattığım olay arka planda kalır. Ön planda olan her zaman havadır. Cebinde parası olmayan ama cebinden ısırılmış elmayı çıkarmayı marifet sayan kitle azinsanmayacak kadar fazla.

Iphone o parayı hakediyor mu? Bence kasmayan yazılımı sayesinde evet. Maddi durumu müsait olan alıp kullanır ama yukarıda bahsettiğim kitle alınca üzülüyorum. Ayranın yok icmeye, atla gidiyorsun wc'ye. Yapma, etme, lütfen..
Açık ve net Türkiyedir. Bu kadar arada açık farkla satılıyor, tabiki de zengin olacaklar.
iş bu başlık apple un sadece telefonuyla başarıyı yakaladığının kanıtıdır.
pentagon gibi üs kuran apple'in gelecekte dünyayı yönetme emelini gerçekleştirmesine yarayacaktır. Bu adamların sempatik ve insancıl görünme çabaları, trump'a atarları hep fake'tir.

gerçekte apple dünyayı yönetme düsturuyla kurulmuştur. neyse daha fazla yazmayayım, nasılsa insan inanmak istediğine inanır.
Dünyanın en gelmiş geçmiş en iyi ürünlerinden birini icat edip başarıyla yürütmesi ve tabi abd'de olması.
cebinde kuruş parası olmamasına rağmen taksitle de olsa ıphone alan insanlar yüzünden.
pahalı olması.
giderek artan fiyata rağmen telefonun aynı kalışının uyandırdığı merak duygusu.