bugün

http://www.cnnturk.com/20...tuldu/625183.0/index.html

evet beyler. 22 ağustostaki plan 22 kasıma ertelendi ve birçok madde çıkartıldı.

Yeni düzenlemeyle bazı değişikliklere gidildi:

1- 'Standart Profil' güvenli internet paketi içerisinden çıkarıldı.

2- Kamuoyunca "tuhaf" olarak değerlendirilen ve sadece yurtiçindeki sitelere giriş izni veren "Yurtiçi" paketi de güvenli internet paketinden çıkarıldı.

3- Artık güvenli internet paketlerinde sadece Aile ve Çocuk profilleri kaldı.

4- Yeni düzenlemeye göre profil tercihi yapmayan otomatik olarak herhangi bir profile atanmayacak.

5- Tercihte bulunmayanlar interneti şu an nasılsa o şekilde kullanacak.

6- Aile ve Çocuk profillerinin içeriğini kimin belirleyeceği daha önceki düzenlemede açık değil. Yeni düzenlemede bu içeriği Güvenli internet Hizmeti Çalışma Kurulu nun belirleyeceği yer alıyor. Kurul, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı koordinasyonunda 11 üyeden oluşacak.

Bu üyelerin dağılım şöyle olacak: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığından 3, internet Kurulu ndan 2, Kurumdan 2 ve psikoloji, pedagoji, sosyoloji ile diğer ilişkili alanlarda uzmanlığı olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından teklif edilecek 8 kişi arasından Kurum tarafından seçilecek 4 üye’den oluşacak.

7- Aile profilinin içine bazı seçenekler eklenmiş. Bunlar: 1. Oyun ve site uygulamalarına girmek istemiyorum. 2. Sohbet site ve uygulamalarına girmek istemiyorum. 3.Sosyal medya site ve uygulamalarına girmek istemiyorum. Kullanıcı dilerse bunların hepsini, ikisin, ya da birini seçebilir, ya da hiçbirini seçmeyebilir.

8- Yeni düzenlemeyle kullanıcılar kimi sitelerin yasaklı listeye alınmasını isteyebileceği gibi, yasaklı listedeki sitelerin bu listeden çıkarılmasını isteyebilecek.

9- Eski düzenlemede güvenli internet filtrelerinin 22 Ağustos'ta yürürlüğe gireceği belirtiliyordu. Yeni düzenlemede ise bu tarih 22 Kasım olarak değiştirildi.
22 Ağustos ile 22 Kasım tarihleri arasında test yapılacağı bilgisine yer verildi.
beni endişelendiren haberdir.

niye derseniz, bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü durumundayım şu an. bu geri adım neden atıldı anlamıyorum/anlamlandıramıyorum. acaba başka bir plan mı var diye düşünüyorum ama o da mantıksız geliyor. akparti hatasını anlayıp da geri çekilecek bir hükümet de değil... bilemiyorum ama sanki pek hayra alamet değil ya da ben paranoyak oldum..
güzel bir gelişmedir. ancak hala bazılarının bu nerden çıktı, ben işkillendim türünden açıklamaları yok mu, insanı çileden çıkarıyor. yahu adam yasak koysa suç kaldırsa suç. sonra gel sözlüğe sıç. oldu mu şimdi bu?
bir süre önce türk telekom 22 ağustosa işlemlerin yetişmeyeceğini bildirmişti. ondan bu erteleme. merak buyurmayınız, üzerinde çalışılıyor. yakında öperler modem üzerinden.
Bundan sonra bitkisel hayatta yaşacak şeklinde devam edebilecek cümle.
22 Kasımdan da 30 şubata erteleneceği kesindir.