bugün

gıcık olduğum triptir. yıllar sonra ilk kez internet cafe gelmişim bu ibneler hala değişmemiş. bak kardeşim o konuşuyolar diye kalem fırlattığın veledler senin velinimetin kaynatasını siktiğim. ufacık çocuk lan, oyun oynarken bağıracak tabi amcık, sen bağırmadın mı kantır oynarken, half life oynarken, GTA'da arabaya kız attım diye inletmedin mi etrafı..
kendini oranın reisi olarak görür. kesinlikle gıcık bir triptir.
bazıları kadın müşterilerinin bilgisayarını izleyerek msn adreslerini alacak kadar abazandır...
internet cafeye giden bebeler tarafından götü kaldırılmış "aaabbiiii" tribidir. "bu gördüğün her yer benim" edasında dolaşır bu abilerimiz.
(bkz: arkadaşlar valla bu adam da haklı)
an itibariyle bir bilgisayara oturan 2 çocuğu dışarı çıkaran adamlardır. amcık kendisi 2 saattir ismail yeka çalıyo bişey diyen yok, çocuklar azcık ses yaptı diye yaygara kopardı.
zamanla her eve giren bilgisayar, bu mesleği ve doğal olarak geneli apaçi olan bu kişileri de bitirmektedir.
yüzü gülmez bu adamların, hep strateji oyunu oynarlar ve sen onun o oyunu en iyi oynayan insan olduğu kanaatine varırsın. bunların ön dişlerini sökecen, verecen ağızlarına ısırdıklarında bile zevk alacan gibi düşüncelere sokarlar insanı. *
kendine göre gücü, aslında ortada olmayan ama kendine göre tavan yapmış otoritesi sadece küçücük çocuklara yeter. bir anımı anlatayım,

bizim orda bir internet cafe vardı. küçüğüz, counter oynuyoruz. o zamanlar geçirme falan moda. cafecinin çocuğuyla geçirme yaptık. yendik. 2 ye 2. çocuk ödemem bana ne git öde babama dedi. babasına durumu anlattık, bağırdı. çağırdı... sonunda bir tane tokat attı. paran yok da neden geliyorsun maksadıyla. her şeyi anlarım. tokat neyin nesi? babamın ofisine kadar ağlaya ağlaya gittim. hiç unutmuyorum hepsi gözümün önünde. arabaya bindik, babam baya bir sinirlendi. hafif gaz da verdim babama. ama benim gözümde hep kahramandı o.
"ulan sen bu çocuğu sahipsiz mi sandın" diyerek yapıştırmıştı adama. yemin ederim adamın gıkı bile çıkmadı. sonra gör benim mahalledeki havamı. he bir daha o internet cafeye gitmeyeceksin diye bana da kızmıştı orası ayrı.
küçük dağları ben yarattım edası vardır, oranın padişahıdır bir nevi, her şeyi kontrol edebilir... uuu beybi...
2 haftadır çektiğim triptir. ipneler akınsoft'a ayar çekmişler. 1 dakika geçince 1 lira atıyor. ızdırabını sikeyim.
kendimi microsotf kurucusu sanmak gibi birşey bunların ki hiç anlamam. sanki oradakiler hiç bilgisayar görmemiş gibi muamele ederler, küçük çocuklara bağırırlar parası olmayıp izleyenleri kovarlar-aslında belli bir yaşın altındakiler alınmıyor diye biliyorum ama- falan pek sevmezdim önceden iyi ki artık pek düşmüyor internet kafeye işim.
genelde ortayaşlı olurlar ve sadece giren çıkandan para almayı bilirler. bilgisayardan hiç anlamazlar. yanına gidip bilgisayarla ilgili bir şey söylesen, "ya hep bu veletler bozuyor." der çekilirler kenara. gömlek ceplerinde sigara paketi mutlaka vardır.