bugün

hala babadan alınan harçlıklarla geçinmek.

öğrencilik işte hacı ne yapcan..
ebeveynler tarafından hissettirilen anlardır.

(bkz: koca kazık)
rus bakıcı tarafından emzirilmek.**
Elinde vileda sopasıyla evde ''ben jediyım'' diye nağralar atarak sopayı savuruyorsan , anla ki hala büyümemişsin ...
yere düşen birine gülündüğünde. kopuyorum lan napiyim.
(bkz: kamişa su yürümemesi)
kar yagdigini görünce sevincten cilgina dönmek, bunun akabinde kendini isyerinden disari atmak ve kar yagiyo diye disarda deliler gibi gökyüzüne bakarak ziplamak. sanirsam isyerindekilerin gözünde ben o an bittim.*
(bkz: hala kolundan ağ çıkacağını sanan koca adam)
arkadaşlarınla yakantop oynamak, birini gördüğünde içinden gelen bir muziple dil çıkarma isteğini bastırmak ve yolda kendi kendine sırıtarak yürümeye devam etmek.
misafirlikte ayrı masaya oturunulması sağlandığında demek daha olmamışım hissi gark olur ki bu an o andır.
anneye fazla yakın otururken, annenin elini başınıza koyup, saçlarınızı okşaması ile içinizin anneye sokulma hissi ile dolup taştığının farkedildiği andır.
hala oklavayı görünce korktuğunda.

-tamam anne bir daha yapmayacam. ühüüüüü! *
paket paket jelibon eşliğinde çizgi film izlendiği andır.*
eti puf severliğinden vazgeçemediği, bir kaç tane eti pufu arka arka arkaya yiyebildiği anlar.
oyuncakçıda barbielere bakıp bakıp yanındakine bana alsana onlardan dediği zaman. ama hala çok güzeller ya!
daha önce gittigiğiniz mekanlara gittiğinizde size getirilen çayın sidik gibi olması, yapılan servisin bok gibi olması.
üniversiteden mezun olalı dokuz * yıl olduğu halde kimi ortamlarda yöneltilen "hangi bölüm?", "sizin de şimdi sınavlar var değil mi?", "mezuniyet ne zaman inşallah?" türü sorularla karşılaşıldığı andır o an.
hangi yaşta olsun canımız yandığında anne babamıza sarılıp kendimizi güvende hissetmemiz.
vay arkadaş, gene pandiklendik.
içindeki çocuğu aldırmamış her bireyin fütursuzca yaşayacağı anlardır.
annesini özlediğini anladığı zamanlar.
oyuncakçıya girip de her şeyi isteyip özendiği andır. evde peluş oyuncakları vardır. masal kitapları okumaya bayılır! ve hala annesi o insana "yavrum giy şunu üşüteceksin!" demektedir.
elindeki dondurma düşünce ağladığı andır.
yıllar sonra lunaparkta çarpışan arabalara bindiği andır.
sırf pamuk şekeri almak için 20 kişilik sıraya girdiği andır.
+kocacım boxerını aldım. al gene small.
-lan 32 yaşına geldik ama allah'tan umut kesilmez.
30 yaşınada gelse çizgi film seyretmesi.
(bkz: küçülmüşte büyümüş)