bugün

bir insanı görgüsüz yapan detaylardır. lahmacunu elle yemek. evet.
Cok Görgülü görünmeye çalışırken sacmalamaktir.
Mesela lahmacunu çatal bıçakla yemek.
ortam neresi olursa olsun, bağıra bağıra konuşan kişi görgüsüz, medeniyetsiz ve hayvandır.
Malvarlığını internette paylaşmak.
Hitabet.

Tanımadığınız kişilerle konuşurken saygılı olun, nazik olun.
-cümleye bizim almanya/hollanda/fransa'da falan diye başlamak
(kişi, yaşıyor olmak için zengin olması gerektiği bir ülkede yaşıyor/yaşamış ise bunu insanlara bildirmeye çabalamak),
-bağıra çağıra konuşmak,
-garsonlara kaba davranmak,
-mevki olarak kendinden altta olanlara kaba davranmak
(kaba davranılan kişi mevki olarak altta, yaş olarak üstte ise olay görgüsüzlükten çıkıp orospu çocukluğuna dönüşür),
-yüksek sesle müzik dinlemek,
-teşekkür etmeyi ve özür dilemeyi bilmemek...

gibi sıralanabilecek detaylardır.
Açık büfede yiyemeyeceği halde 4 tabak ıvır zıvır alan insan.
şu tuhaf ayakkabılar ben mi bir tek kıl oluyorum her şeyin bir yeri var tmm yatın olur giyersin de amk kahve önünde uzun çorapla giymek nedir.
Herhangi bir dilde aksan yapmaya çalışmak.
Sosyal paylaşımlarda en cok beni sinirlendiren şey insanların yediği yemeği çekip atması. Makarna bile olsa kılım bu işe. En büyük görgüsüzlük. Atalarımız bile demiş yediğin içtiğin senin olsun bana gezip gördüklerini anlat diye.
sosyal medya hesaplarina arabasinin fotografini yüklemek. oglum kizim falan diye hashtag yazandan tut bio suna arabasinin modelini yazana kadar.
bazilari kapak fotografi yapiyor. görgüsüzlügün nirvanasi bence.
Şüphesiz en başında Nefsi yer almaktadır.
çatalın kenarını bıçak gibi kullanmak.
Emir kipi kullanmak. Hoş gelmiyor kulağa.
Lahmacun yiyenleri küçümsemek.
Kışın Sırtında giyecek montu olmamasına rağmen bilmem kaç ay para biriktirip iPhone 7 almak.
Bağıra bağıra konuşanlara acaip sinir oluyorum.
ateist olması yeterlidir.
hair filminde lafayette'in sızdıkları sosyetik ziyafet ortamında bu konuda bombastik bir hareketi vardır. *
toplum içinde bağıra bağıra telefonla konuşmak...
Birçok detay var, görgüsüzlüğün yer yer samimiyet sayıldığı, çoğunlukla cahil bir toplumda yaşıyoruz.

Herşeyden önce üslup ve hitabet, karşımdaki insanda nezaket yoksa ben onu adamdan saymam, ciddiye almam, muhatap olmam. Samimiyeti, içtenliği patavatsızlıkla karıştıranları dışlayın, ne yaptıklarının farkına varsınlar.