bugün

Bu video Çin'deki bir Angora tavşanı (namı değer Ankara tavşanı) çiftliğinden. Bu tarz çiftlikler orada çok var ve tavşanlarla da sınırlı değiller. Angora tavşanı, yünü için yetiştirilen bir tavşandır, diğer tavşanlara göre çok daha fazla Yün verir ve yünü yumuşaklığından ve diğer niteliklerinden dolayı tercih edilen bir yündür. Zamanında devlet desteğiyle türkiyede birçok çiftlik kurulmuş, ama çin'nin bu işe ele atmasıyla türkiyedeki sektör bitmiştir. Angora tavşanının tüyleri belirli aralıklarla alınır ve hatta alınmak zorundadır. Yoksa bir yumağa dönüşerek kendi tüyleri solunumunu güçleştirir ve çiğerlerinde birikme yapar. işin boktan tarafı, tAVşanın tüyleri böyle alınmaz, kendi kırpma makinesi vardır, hayvana acı çektirmezsiniz. Çin'deki bu denetimsiz çiftliklerde masraf yapmamak için alınan önlemlerde o makinenin alınmaması da vardır. işin acı tarafı Hayvanın sadece tüy yolunma sırasında acı Çekmez. Tüyleri yolunduktan sonra kendi izbe kafesine kapatılır ve enfeksiyon kapıp ölmedikçe bu işlem tekrarlanır.

Uzun lafın kısası ben insanın aq.
Videonun sonunda tüylerim diken diken oldu, gecenin bu saatinde uykum kaçtı, insan olduğumdan utandım...
Dün izlediğim ve sonunda insanlığımdan utandığım videodur.
ulan içim acıdı be. işte insan böyle lanet bi varlık. allah belalarını versin.
orospu çocuğuna bak günahsız insanların saçını çekiyor. benim lülelerimden çekse ağzını kırardım. elinde tavuk döner burdan ahkam kesen varoş elitlerine de selam ederim.
başta saçma bir başlık sanıp girmemiştim. ama videonun sonundaki birkaç saniye içimi sızlattı. gerçekten bir defa daha izleyemeyecek kadar insanlığımdan utandım.
videoyu izlemedim. Az çok tahmin ediyorum. insanoğlunun eline düştüğü için zavallı olan bir tavşandır. Sonumuzu iple çekiyorum. insanlık umarım biter ve hayvanlar zulümlerden kurtulur. Onların sesini duyan bir tanrı yok. Onların tek kurtuluşu bizim yok olmamız.
bir insanın ne karşılığında bu işi yaptığını merak ettiren durumdur. bu işi yapmanın açıklaması sadece para olamaz.
insanın olduğu yerde tahrib daima olacaktır.
Evrenin iyiliği için insansız bi evren dilerim
Sadece son sahneyi iki saniye izleyebildigim video.
küfürlerin kifayesiz kaldığı insanlığın tek video da özeti.
O hayvanın çıkardığı sesi içim kaldırmadı.
Ama zalim her yerde zalimdir. Kimi bebeğini duvara atar öldürür kimi hayvana eziyet eder kimi de yolcu diye aldığı kıza akla gelmeyen eziyetler yapar kıyar. Üstad " Bu kadar orospu çocuğunu nasıl anlatayım küfürsüz " derken çok doğru söylemiş.
merhamet etmeyene merhamet edilmez..

o nasıl ses allahım...
bir orospu çocuğunun hareketi de izleyince ne oluyor anlamadım.
ilk başta videoyu tam kavrayamamıştım. Sanırım sonunu izlememiştim geçen. Allah belanızı versin pis mahlukatlar.
tabiki izleyemedim. yürek dayanmıyor.
insanlığımdan utandığım videodur.
allah kahretsin.
ilk izlerken guldum ama en sonunu gordugumde direk kapattim aglayacagim simdi...
kesinlikle ama kesinlikle izlenmesi gereken video.
(bkz: sokak köpeğinin bir günü)
Herkesin izlemesi gereken videodur.
izlerken vay amk şeklinde üzülüp 15 dk sonra unuttuğumuz video.
hayret, kimse yazmamış, izlenmesi gereken videodur.
ananızı sikeyim ananızı orospu çocukları. lan siz orospu çocuğu bile olamazsınız neyin ürünüsünüz lan.

size yapılacak belli amk işkence başka bir şey olamaz. hayatımda ilk defa bu kadar sinirlendim amk.

az yapan tavşandır. orada yatırıp anası ile beraber sikse yine de karşılamaz yaptıkları.
insan dünyanın kanseridir derler. Kanser bu kadar vicdansız değil. insanoğlunun yeryüzünden silineceği gün bu gezegende yaşanmış en kutlu gün olacaktır. Umarım hepimiz acı çekerek gebeririz. Zira bu ve benzeri işkencelerin kefareti başka şekilde ödenemez. Giyindiklerimiz, kullandıklarımız... Yeterince sorgulamıyor olabiliriz... Bu suça tüketen tarafında olarak bir şekilde ortak oluyoruz. insan olduğum için kendimden tiksiniyorum. Çok üzgünüm. Özür dilerim. Özür dilerim. Özür dilerim.