bugün

Kendiyle temassızlık.
mutsuz olmak isteyen insana dünyayı verin yine mutsuz olmak için bir sebeb bulur.
Beyinsiz olmaları ve allah a itaat etmemeleri. Her kim ki allah a itaat etmezse tam manasıyla o tam bir beyinsizdir. işi, mesleği, konumu ve makamı ne olursa olsun. O kişi tam bir beyinsiz ahmaktır.
Kendinden daha kötü zor durumda olan insanların nelerle nasıl şeylerle mutlu olduğunu görmediği için kendimizi mutsuz hissediyoruz.
sürekli geleceği ve geçmişi düşündürüp anı yaşatmayan, hep daha fazlasını istememize sebep olan olgudur.

(bkz: ego)
bitmek bilmeyen istekleri. insan her istediğini elde edemiyor, malum elde edemeyincede bunun mutsuzluğunu yaşıyor.
kendini tanımamak.
Koyverememektir. Sürekli bir kıyas, sürekli bir rekabet, sürekli bir neden mutlu olamıyorum havaları. Mutsuzluğu anormalleştirip, belki de içinden çıkılmaz bir hale getiriyoruzdur. Oysa ki o da herkesin mutlaka yaşadığı sıradan bir duygudur.o yüzden böyle zamanlara duştuğumuzde deşmek yerine koyversek her şeyi hayat daha çekilebilir olur. Emin olun.
mantıklarıyla hareket etmeleridir.

böyle devam ettikleri sürece mutsuz kalıp güzel duygulardan mahrum kalacaklardır.
Çalışmak zorunda olmak. En azından benim için böyle.
Beklentiler, beklentiler üzer arkadaşlar.
sebepsiz mutsuzluk yoktur, bilinçaltında olsa bile illa bir sebebi vardır.
Beklentilerin karşılanmaması.
Umduğunu bulamamak.
Kendine saygıları olmaması, özgüvensiz olmaları.
paradır.
elindekinin değerini bilmeyip daha fazlasını istemeleri .düşünmeden konuşmaları, insan bir lafı iki kere yutup o şekil konuşmalı.
çok baskın bir şey var ki o da türkiye'de yaşamalarıdır. bazı insanlara bu yüzden kızamıyorum çünkü suç kendilerinde değil onları bu hale getiren insanlarda veya durumlarda. hayatınıza dair bazı konularda kökten değişiklikler yapmadığınız veya yapıp da bunu uzun süre devam ettiremediğiniz müddetçe bu durumdan kurtulmanız imkansız. gözlerinizi yumarak kendinizi kandırın demiyorum, hayatın biraz da iyi yönlerini görmeye bakın sadece.
Herşey faniyken, biticiyken, sonluyken, Allahtan başka...
Bizim bunu kabul etmeyip inadına "daimiymiş" gibi bağlanmamız herşeye. Evet işte bu bağlılık anamızı ağlatan..
Herkes gitmeyecek gibi, her şey bitmeyecek gibi yaşaması. Sonsuzluk diye bir şey yok bunu ancak ölürken anlayacağız sanırım. Hayatımız mutsuzluklarla geçecek.
hormon bozukluğu. ciddiyim.
Beklentileridir. Beklentiler üzer.
Mutlu olmayı bilmemesidir.
umutsuzluktur.
yanında uyanacak manitası olmaması.
Ne istediğini bilmemek ve hep daha fazlasını istemek.