bugün

(bkz: sözlük formatına aykırı başlık açmak)
koridor boşluktur. ruhta da boşluk hissi yaratır. Ne zaman koridorda otursam kendimi garip bir şekilde boşlukta hissederim. özgüvenim düşer. sanki sağdan soldan herkes "koridorda kaldııı koridorda kaldıııı" dermiş gibi gelir. (bu kısım müzikal söylenecek)
ben de çok isterdim. istemiştim. hatta denedim de. ama olmadi. uzun bacaklarimin ilk kez cefasını çektim. cama dayayıp başimi hayale dalamadim. ( bunu itiraflar bölümüne mi yazmalıydım)
insan özünde çok ürkek bir varlıktır... dışarıdan gelecek her türlü tehlikeyi algılayıp hemen kendini korumaya almak ister...cam kenarına oturmak istemeside diğer bütün hareketleri gibi dünyadaki bu en güçlü içgüdünün ürünüdür...
çünkü cam kenarı başını yaslamak, dışarıyı seyretmek gibi yolculuğu kısaltan eylemlerin gerçekleştirilebileceği yerdir. aynı zamanda uzun bacaklı insanların isteyip de yapamadığı şeydir.
Yanindakini rahatsiz etmeden disari bakabilmek icin.
cevabı basit bi soru. şimdi koridor tarafında oturunca bi süre sonra sıkılıyosun, ama dışarıyı, geçtiğin beldeleri seyrettikçe sıkılmıyosun, sürekli yeni bişey görüyosun. cam kenarında yer olmadığından çoğu defa yola gitmekten vazgeçmişimdir, veya 1 saat geç giderim ama cam kenarında giderim arkadaş.
"can" kenarında oturamadıkları için. manzarayı, yolları, dışarıyı yanında oturmasını istediği insanın yerine koymak için.
en basitinden çekilen yolun bir manzarası vardır. sabit bir bakış açısıyla koridoru izlemek yahut insanların hareketsiz durmalarını gözlemek, koltuğun desenlerine bakmak bi' yerden sonra can sıkmaya ba$lar. dı$arda ise bir fotoğraflar bütünü vardır.
çünkü cam kenarları mekanın kalabalığından biraz daha izoledir. öyle mekanın ortasındaki masalar gibi yanınızdan arkanızdan sürekli insanlar geçmez.
hemde manzarası vardır,havadardır,aydınlıktır.
kafayı cama dayayıp kestirmek için.
en oturulası yer, ne yani şöför ya da muavin koltuğuna mı oturalım.
yol boyunca görülecek yüzlerce hatunu, rahat rahat kesebilmek için.
çevresinde ve yanında olan kişiyle muhattap olmamak ister.
yurt içi uçak seferlerinde bir çok kez bulununca koridor tercih edilir.