bugün

Gereğinden yüksek ses tonuyla konuşmaları, duyarsız olmaları.
Ekseriyetle gerizekalı olmaları..
Hepsi de menfaatçi insanlar da ondan.
Dostluk, kardeşlik de bir yere kadar.
Samimiyetsizler.
amaçsızlıkları.
Yalancılar. sahteler. Iki yuzluler. afedersiniz serefsizler.
insanların basit ve çok sıradan olmaları.duygusuz olup ayrıca her konuda çabuk pes etmeleri. Samimiyetsizlikleri ve maddiyata çok önem vermeleri. Sürekli kendisi dışında herkesi eleştirip memnuniyetsizlikleri.yürekten,gerçekten sevmeyip,değer vermemeleri.Daha çok var çok...
(bkz: vicdansızlık)
Orospu çocukları olmaları.
kendilerini geliştirmiyor olmaları. üç yıl önce nasılsa şimdi de aynı, sıfır gelişim sıfır ilerleme.

kendi yaptıkları hataları kabullenmiyor, yüzleşmekten kaçıyor oluşları.

aklı başında bir birey olarak sayılacak yaşa gelip hâlâ karakterini, kişiliğini oluşturamamış olması.
Yakalanan yalanları ve sizi aptal yerine koymalarıdır.

Ardından yollarına hiçbişey olmamış gibi devam etmeleridir.Sanki siz bunlara inanıyormuş gibi davranıp hatanın sizdeymişcesine konuşmalarıdır.Soğudum artık istesemde ısınamam ben ona sarılsam da ısınamam.
şakirt çomarları görünce ve bunlara da insan denmesini düşününce soğur insan.
anlayışsızlık. en kötüsü de anlamak için çaba gösterilmediğini fark etmek.
43576689 yüzlü olmaları.
Kelle sayılarına ve atalarına itimat etmeleri.Sorgulamamaları.
Olmamış olmaları.
size kısa süre önce yaşadığım olayı anlatayım.

bi arkadaşım var kız dost olduğumuzu söyler ama hiç mesaj atmaz fakat sen mesaj at sorun değil her zaman konusurum der. neden yazmıyorsun derim mesajlaşmayı sevmiyorum der ama burdan birileri ile konusur. neymiş burası kafa dağıtmalıkmış. bi insan dostum deyip hic arayıp sormazsa nerde kaldı onun dostluğu.

işte bunu yapan insan varya hayatımda tanıdığım iyi insanlardan dediğim kişiydi. Samimiyetle söylüyorum değerimi kıymetimi bilmeyenlerin karşısına Allah beni mumla aratacak kişiler çıkarsın insallah.
Bizim buralarda delirenler için dağa düştü derler.
insanların sahte ve can yakan davranışlarından bunalıp yalnızlığı seçmek, kuytulara kaçma anlatılmak istenir.
Son zamanlarda bu deyimi hep böyle düşünüyorum.
Destan yazılası başlık.
Lakin ne gücüm ne de hevesim var anlatmaya.
Uzuuunca bir süredir insanlardan soğumuyorum, çünkü soğutma kabiliyetine sahip canlıları hayatıma sokmuyorum.
Beni ısıtan insanlarla mutluyum...
Sürekli am göt muhabbeti yapmaları.
Ağızlarından çıkanla kulaklarının duyduklarının bir olmaması hafız.
Kıskançlıktan çatlarken kabul etmeyip, itina ile kuyunuzu kazmaya çalışmaları. yapmaya çalıştıkları farkedikçe mide bulandırır. bir de beceremezler hepten öğh.
senin verdiğin değeri karşı taraftan görmediğin an. işte tam o zaman diyorsun ki ben ney için kim için uğraşıyorum böyle. ve o an soğuma geliyor.
çok fazla insan olmaları, dünya bu kadar insanlığı kaldıramıyor...
Bu sözlükte takılmak.Abi o kadar troll var ki kimin gerçek düşüncesi kim sallıyor belli değil.
Bana göre en büyük nedenlerden biri bildikleri birşeyi bilmiyormuş gibi davranmalarıdır .