bugün

nereden türediği, ne şekilde çıktığı bir türlü anlaşılamamış olan lakin; becks, miller gibi bilumum dandik biralarla dandiklik konusunda her türlü yarıştırılma imkanı mümkün olan bomonti üzerinden, kimi insanların gerçekleştirmiş oldukları yavşaklıktır.

yok tekele yavşak yavşak bomonti var mı diye sormalar, yok bomonti'nin tadı çok güzel ondan içelim, o yoksa içmem falan yapmalar. sanki bugüne kadar insanlar bomonti yokken bira içmiyordu amk. sen şimdi kapağında bedava çıkan zamanlarda efes satmış tekelci dayıya bomonti soruyorsun. senin ben amına koyayım ya, ne tür bir yavşaklıktır bu. tadına da gelince; bedava verseler içmem.
nerden türediğini anlamayan behzat ç izlememiş demektir.
son dönemde insanlarda oluşan çay yavşaklığı ile yarışabilecek yavşaklıktır.

(bkz: çay demledim gel)
(bkz: beraber çay içsek ya)
(bkz: çay var içersen)

(bkz: yarrak var yersen)

çok sıktınız amk. azalarak bitin.
behzat sempatizanligindan dogmustur. ha ben de cok severim behzat'i tabi ama tuborg gold siker arkadaslar. degismem.
behzat ç nin etkisi büyüktür. Birahane tabelasında behzat ç birası bulunur yazdığını gördü bu gözler.
Bomonti'nin eski tekel birasi oldugunu bilmeyen ergen hezeyani. Yavsaklik degil tercihtir.
yani yavsaklik demeyelim de kirmizi danimarka tuborg u varken bence de gereksizdir kendisi.

edit: her tur birayi da icerim bu arada, efes fici dark ekstra marmara miller calsberg,tuborg, bomonti, liseliler bilmez skol, ayrim yapmam alkol olsun babacanlar, kasmayin.
bir zamanlar herkesin isim yazılı kolye takması kadar özentilik kokan harekettir.

kırmızı tuborg a gerekli saygının verilmemesidir.
yavsaklik denmez de hani biraz ergenlik hareketi olarak gorulebilen malum davranislardan yalnizca bir tanesidir. abicim onu bunu bilmem ama bu efes malt bu ara favorimdir on numaradir gozumde.
tam yavşaklık demeyelim de bomonti feriköy birasıdır.
ondandır. kızma abi.
klasik popüler kültür vakası. vaka diyorum çünkü su gibi bira. ha hafif seven varsa lezzetli bira. kendi damak tadıma göre söylüyorum.
neresi yavşaklık ki. behzat ç. den sonra türemiş bir bira merakı diyelim. bir kez içtim hiç kafası yok ama tadı güzel.
kafa yapmayacaksa ne diye içelim ki.
Bira sayılacak tek şey guinnesdir.
pardon ama o agzinizla %.02 volu nasil anliyonuz kapcik agazlilar? su gibiymis.
ya dovucem ya, coluk cocuk yazarlik yapiyo amk ya..

ulan efes kutu da %5 alkol var, bomonti de %4.8 alkol var, be agzini siktigim nasil bi hasssas agiz var sen de? asil yavsak bunlar lan.. extrada %7,5 alkol var, kirmizi tuborg ayni %7.5 vol.. adamlara bak ya sikicem gece gece, su gibi deme, biraya tadi veren malttir malt, arpasuyu yani, diger biralar kadar kaliteli degil ama su demeyin sikerim sizi ya.
türkiye'ye osmanlı'dan miras kalan bulunduğumuz toprakların ilk bira fabrikası olan bomonti'ye yapılan hakarettir.

(bkz: işte bunlar hep cahillik)
(bkz: çok cahilsin keşke ölsen)
Eski tekel biracılarının oluşturduğu bir yüzde de vardır hakları yenilmemeli. Malum bomonti eski tekel birasıdır.
bomonti ne amk, sikerim bomontinizi, her şeyin yavşaklığı bitti şimdi de biranın yavşaklığına mı başladınız, ne yavşak insanlarmışsınız lan eksik karakterli ibineler sizi...
ya adam gibi tuborg için ne söyletiyonuz 2 saattir bomonti ne la.
bira fabrika müdürleri bir barda buluşmuşlar. garson gelmiş.

-ben buz gibi bir bomonti alayım demiş bomonti müdürü
-ben büyük boy efes alayım demiş efes müdürü
-bana gazoz getir demiş tuborg müdürü.

niye gazoz içmek istedin diye sormuşlar,
"size eşlik etmek istedim." demiş tuborg müdürü.
karı kız tavlayacağım ayağına 4. sınıf barlarda bomonti sipariş eden tiplerin gerçekleştirdiği yavşaklıktır. ne tadı tuzu var, ne kafası amk. bu biraysa tonik gazoz alkol tanrısıdır amk.
Eski tekel birasını seven güruhun içtiği biradır. isli olanı gayet güzeldir.
Bomonti dedenden büyük kardeş.
son dönemde ayyuka çıktığını düşündüğüm olaydır ancak geçen hadi bir deneyim dedim ve tadı gayet güzel olan biradır.

efes ile biraya başlayan biri için tadı kötü olmayandır, yani bi tuborg,carslberg,mojito,miller ve hele hele ki becks'ten çok daha iyi biradır.

not : dene seversen içersin, sevmezsen çok ta lülü.
piyasada çoğu bira yokken bomonti vardı bu bilinsin isterim. Isviçreli bomonti kardeşler tarafından 1890 yılında feriköyde kurulduğu bilinsin isterim. ismini bir semte vermiş olduğu bilinsin isterim. Diğer biralardaki metalimsi tadı almak istemiyorsanız içmenizi tavsiye ederim. Behzat abi sayesinde sükse yaptı eyvallah. Ama biz daha öncesinde de dost meclisinde tuborg goldun yanında bomonti içerdik bilmenizi isterim.