1. 1.
    Anime uyarlaması olan güney kore filmi. 2029 yılında Kuzey Kore ve Güney Kore birleşerek bir devlet kurmayı kabul eder. 5 yıldır da bunun için hazırlıklar yapılmaktadır. Bu arada, birleşmeyi destekleyen ve bu birleşmeye karşı çıkanlar olmak üzere insanlar iki gruba ayrılır ve büyük tartışmalar meydana gelir. Sect adı altında birleşmeye karşı olan bir terör örgütü ortaya çıkar ve terörist eylemlerde bulunmaya başlar. Konu kısaca bu.

    Etkileyici aksiyon sahneleri dışında tamamen hayal kırıklığı film. Hayatımda müzik kullanımının bu kadar kötü olduğu bir film izlememiştim. Blade runner evrenine özenip o tarz müzikler yapmışlar ama hiç olmamış. Kore sineması mükemmel aksiyon filmleri yapıyor biz hala komedi dışına çıkamadık. Woo-sung Jung dışında oyuncular gayet iyi. Oyuncu aksiyon sahnelerinde harika ama karakterin travmasını, duygularını bir türlü seyirciye geçiremiyor. her sahnede aynı surat ifadesiyle geziyor adam.

    I saw the devil, Dalkomhan insaeng ve Janghwa, Hongryeon gibi harika filmler çekmiş bir yönetmene yakışmamış bu film. ilk ingilizce filmi The Last Stand en azından vasat ama eğlenceliydi. inrang karanlık ve depresif. Jee-woon Kim günümüzün iyi yönetmenlerinden yine de takip edilmeli. Kaliteli yönetmenlik ve Hyo-Joo Han dışında boş bir film.

    https://www.imdb.com/titl...t3967878/?ref_=ttfc_fc_tt
    ... aveda