bugün

faydalı aktivitedir. arabanın park edildiği yeri görsel hafızaya atmış olursunuz. burnu ya da arkası çok açıkta mı diye göz ucuyla kontrol etmiş olursunuz. araba uyarıyor gerçi ama farlarının, iç lambasının kapalı olduğundan emin olursunuz. benim gibi defalarca kilit tuşuna basıp dörtlüleri yanıyor mu diye bakarsınız.
ya da canınız arabanızdır, şöyle bir bakarsınız mutlu olursunuz.
ben binmeden önce bakıyorum. lastiklere felan.
Düzgün yerde mi sorun olur mu gibi sorulara mahal vermemek için bende yapıyorum. Bazen beğenmeyip düzelttiğim bile oluyor.
paralel park edilmiş mi? tekerlekler düzgün duruyor mu? lastik dibinde cam kırığı vb. var mı? herhangi bir arabayı ya da yayayı engeller miyim? gibi düşüncelerle yapılan eylem , düşünceli insan hareketi.
Bu aralar unutkanlık diz boyu olduğu için kitlediğime emin olmak adına, Aynalar kapandı mı diye bakarım.
COOLluktan değil, b12 eksikliğinden.
http://www.enbursa.com/ga...zleyin-14594/4.html#resim
minnet bakışıdır. içinden "bunca zamandır kar demedin yağmur demedin istediğim yere beni götürdün ben de sana en kral yağdan koyduracağım en kurşunsuz benzinle deponu fulleyeceğim bebeyim mckss" denilmektedir.
ancak, amatörlerin yapacağı iştir. çünkü, arabayı çizip çizmediğini kontrol ederler.
kaputunu okşayan bile vardır, hor görmeyin. tabi ki bir arkadaşımdan dolayı biliyorum swh.
Arabaya bakmakla barzo olduğumu öğrendiğim eylem. Sözlük bana bugün de bir şey öğretti, sağolsun.

Otomobiller ile ilgilenenler bilir ki, arabayı kitledikten sonra geriye dönüp şööyle bir bakınca mutlu olmuyorsanız arabanızı yeterince sevmiyorsunuz demektir.

Ben de kitledikten sonra bakarım. Etrafta kadın-erkek olsun ya da olmasın. Çünkü otomobilimi seviyorum, baktıkça mutlu oluyorum. Bu beni nasıl barzo yapıyor anlamadım, demek ki bilmediğim çok şey varmış.
Heyt yavrum fena kaçıyor bakışıdır.
Ic sesimin "Duzgun park etmis miyim du bakim, heh tamam olmus. Bikbik, kitledik de. Heh, aferin canim kendime. " dedigi andir.