bugün

4. nesil yazarlığım olan sözlük ama boka sardığı için yıllardır bakmıyorum.
bu sözlükte hiç kız yok gerisini sen düşün
kız yok iddiaları varken,survivor serenay aktaş bugün 21.00'de soruları yanıtlayacak sözlükte.
3. nesil üyeliğim olduğu sözlük.

tamamen saçmalamaya başladılar artık giresim gelmiyor.
serkan inci başlığı altında 'o olmasaydı biz olmazdık' gibi saçma yorumları okuduktan sonra, inci sözlük'ün kuruluşu ve serkan'ın hazıra konduğu ile ilgili aşağıdaki yazıyı paylaşmamla beraber beş dakika için de uçurulduğum sözlüktür. işte ince sözlüğün adeleti, özgürlüğü, dürüstlüğü ve anerşikliği buraya kadardır.
üçüncü nesil olarak yazdığım sözlüktür. kaldırın kitapları, yakın o lanet kuralları!
yaklaşık olarak 5 yılımın geçtiği sözlüktü ta ki geçen seneye kadar.

çok efsane bir oluşumdu özgürlük üst saftaydı.

efsane yazarları vardır.

ama kullandı bu oluşum inci denilen şahış.

üzerinden prim kazandı.

gizliden gizliye sansür bile koydu sözlüğe.

sonra daha fazla para için facebook'ta sayfa açtı ergen denilen kesimleri topladı sözlüğe.

toplarken efsane yazarlar bir bir uçuruldu.

ne için peki?

daha fazla ün?

daha fazla para?
ergen mekanı.
12-20 yaş arası ergenlerin prim yapmak, şuku almak için birbirleriyle yarıştığı, tek bir şey öğrenemeyim saçmasalak şeylere gülüp fing attıkları sözde "sözlük". sözlük mözlük hak getire efendim. ne format var ne tanım ne bir şey. sadece ergenlerin milliyetçi ve serkanlı entryleri. ve onlar üzerinden para kazanan bir yönetim.
Donanımhaber'den çıkan muhabbet ve capsler ile popüler olan genelde ilkokullu ve liselilerin takıldığı ahlaksız paylaşımların yapıldığı side. Bilmiyorum eski popülerliğine sâhip midir şimdi.
yeni tasarım muhabbettinden sonra ugramadigim yer.
yazarları tüm sözlükler arasında mekik dokumaktadır.
sözlük bozuldu cümlesinin asıl kaynağıda namert yeni tasarımdır.
yoksa inci hala incidir.
üye alımı kapatılmış sözlük. ayıp oldu ama, daha 2005liler sözlüğe üye olacaktı.
Arada bir ünlüleri misafir eden sözlük.
2. nesil hesabım duruyor orda...
hakkında bir kitap yazılmış sözlük sitesi:inci sözlük kutsal mizah kırbacı

Not:belki bilmeyenler vardır.
var olan formatıyla interaktif sözlük camiasının içine sıçan sözlüğümsü.

aslında suçlu olan inci sözlük değil, henüz sözlük kavramını anlayamamış kullanıcılarıdır.

inci sözlük, kısmen formatsız yapısıyla daha çok karşılıklı atışmalar halinde yürüyen bir yapıya sahiptir. ancak asıl interaktif sözlükler bu zeminde ilerlemez. inci sözlük tanım yapmayı bile zorunlu tutmadığından mütevellit sözlük olarak bile anılmamalıdır. zira interaktif sözlüklerle benzer olduğu tek nokta görüntüsüdür.

sosyal medyada inci sözlük paylaşımlarını görüp heveslenen gençler her sözlüğün aynı mantıkla ilerlediğini düşünüyor ya da interaktif sözlük kavramını inci sözlük ile birlikte tanıdıkları için oradakinin doğru olduğunu sanıyorlar. sonra da formatı sikip atan, inci sözlük vari başlıklar ve entryler giriyorlar.

inci sözlüğün yapısına tamamen karşı değilim. zaten benim asıl kıl olduğum mevzu sözlük değil, kullanıcıları...
önceden toplumsal konulara duyarlı bir kullanıcı kitlesine sahipken, şimdilerde bir avuç küfür meraklısı, popüler olmak için ailesini dahi aşağılayan yazılar yazmaktan çekinmeyen, her türlü olayı mizah malzemesi olarak kullanabilecek, gereksiz ve bir o kadar da cahil ergen sürüsünden başka bir şey değiller.

bak konu nereden nereye geldi.
diyeceğim o ki "beyler şöyle şöyle oldu taktik verin" gibi saçma sapan başlıklar açmaktan vazgeçin, formatı pandiklemeyi bırakın, troll olacaksanız da kalitelilerinden olun.

bu inci sözlük çocukları sebebiyle son zamanlarda bu tür başlıkların sayısı çok arttı.
o tür formattan hoşlanıyorsan git inci sözlükte yaz. buraya gelmenin maksadı nedir?
uludağ sözlüğün her geçen gün daha fazla benzemeye başladığı sözlük oluşumudur.

gerçi son günlerde moderasyon biraz daha çaba harcıyor bunun önüne geçmek için.

ama çoğu yazar artık sözlüğün o kıvamda olduğunu bildiği için,

gelip sohbet eder gibi entryler giriyor.

ve bu da bulaşıcı bir şekilde yayılıyor.

bunu yapan bu kadar çok olunca moderasyon da çaresiz kalıyor tabi.

yani daha fazla moderatör olması lazım.

kısacası beni moderatör yapın.
"Bizim çocuklar" kontenjanından, ayın 20 gününün çaylak geçtiği dönemlerden birinde, arayışa girmişken "lookin" nikimi alıp parsellediğim sözlük.

Nedir ne işe yarar bilmiyorum, hiç de anlamadım.
Son zamanlarda zihnimde,
baraj kapaklarının açılması misali Moderatör kapaklarını Uludağ Sözlük cephesine açan Sözlük. (Çaylak oldu)
ömrümü yiyip bitiren sözlük.

iyi ki var.
sözlük mü?
hiçbir şey uludağ sözlüğün yerini tutmuyor. alışmışız buraya. insanın evi gibisi var mı?
5 yılımı verdiğim sözlük.
hayatımı değiştiren birini tanımama aracılık etmiş sözlük.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar