bugün

CHP'nin 84.Kuruluş yıldönümü sebebiyle Anıtkabir'de toplanan partililerin attığı sloganlardan birisidir. Partililer esasında Baykal ve CHP'nin uğradığı oy kaybını pek de dikkate almadıklarını ifade etmektedirler. Zaten oy verenler çoğunlukla inat olsun diye vermektedirler.
inadına suşi inadına ezo gelin gibi bir önerme. alakasız iki olguyu aynı cümle içinde kullanma durumu.
(bkz: baykal solsa ben de dinazorum)
(bkz: köprüden önce son çıkış)
hizipçilik yapan chp tayfasının, sol adına solu aşağıladığı gün.
iki ay daha suslar yüce milletimizin olan herşeyi unutması sonucunda, * yeni bir siyasetçiymiş gibi ortaya çıkması ile rahatlayacak yandaşçıların sloganıdır... VArdır bi bildikleri elbette.
baykalın inadına parti yönetiminden ayrılmamasını destekleyen chp'lilerin sloganı.
partililerin, inandığından diil de inadından attığı slogan.
(bkz: sol mu canın sağolsun)

(bkz: sol emekten yana olur)
bu zihniyet ak partinin 100 sene iktidarda kalacağının göstergesidir.
(bkz: tayyiple konuştum haberler iyi)
dün baykalin cumhuriyet halk partisinin 84. kurulus yildönümü dolayisiyla gitigi anitkabirde chp lilerin yaptigi tezahürat. demekki chp siz baykal baykalsiz chp olamiyor, daha dogrusu chp nin alternatifi yok baykaldan baska.
22 temmuz seçimlerinden sonra keçilerin köprüde toslaması, keçileri akıllandırmamışki baykalın hala kendilerini yönetmesini istiyorlar diye düşündüren slogandır.
bir oksimoron örneğidir.
inadına ikiyüzlülük inadına yalan 22 temmuzda evinden çıkmıyordu? kendine sol derken utanmamasını geçtim hadi de..
baykal burda iken chp'den cacık olmaz diyenlere cevap niteliğinde slogandır.
hıyarları bulduk * yoğurdu da bulursak yapacaz cacığı..
baykal ı yeni vaadlere götürecek bir slogan.
"birinci parti olamazsak büyük okyanusu yüzerek karşı tarafa geçeceğim"
(bkz: rodos)
(bkz: bırak bu ayakları)
(bkz: chp yi sol parti sanan insan)
zaten bu şekil bi' hareket ancak inatlaşma ile yürür.
chp'lilerden ziyade ak partililerin dillendirebilecekleri slogan.
(bkz: inadina baykal inadina sol majör)

(bkz: inadına baykal inadına erdoğan)
bu tezahüratla sanırım baykal bi dahaki seçimde kesin birinci olur.**
(bkz: inadına hüzün inadına hüsran)
bana fenerbahçelilerin galatasarayın olağanüstü kongresi öncesi açtıkları "adayımız canaydın" pankartını hatırlattı..
yakında ak partililer de açar yani "adayımız baykal" diye..
"inadına ... inadına sol" sloganının tercih edilmesi muhtemeldir. bu baykallı slogan değil seçim, halı sahada baklavasına maç bile kazandıramaz.