bugün

türkiye ve arap ülkelerinde yaşayan aktif içicilerin ortak çabasıdır. bu aralar moda galiba. izne geldiğimde 10 arkadaştan 4'ü kendi içkisini kendi üretmeye başlamıştı bile.

çok güzel bi ev rakısı(anasonsuz brendi) ikram etti bi tanesi. 30 liralık malzemeye 5 litre rakı yapıyomuş adam iyi mi ? şeker varsa alkol üretmek çocuk oyuncağıdır aga.
walter sen misin?
Yapılabilitesi var. Reçeteyi tutturduğunuz an değmeyin keyfinize.
yapılabilir tabii...evde bira yapmıştık biz. bayaa 100 euroluk malzemeyle bi ton falan bira yapıyosun- bi yıl falan içersin onu artık.
zorluk bakimindan bir sikinti yok yapilabilir ancak biraz once yaptigim arastirmalar sonucunda anladigim kadarıyla Evde distile icki uretimi konusu hukuki yonden biraz muamma gibi. şahsen net bir bilgi bulamadim. o yüzden bu tur ickilerin yapimi konusunu simdilik sadece ticari amacli yapim olarak ele alabiliriz. yine de bilen birinden kesinlikle guncel bilgi almaniz faydali olur.

kesin ve Yasal olan bir sey varsa o da bira ve sarap gibi fermente icki uretimidir. eger evde distile icki uretimi yasal degilse Yasal olmamasinin sebebi muhtemelen surecte metil alkol uretimi olmasi olabilir. Bunu ticari amacla yapanlar fabrikalarinda gerekli yontemlerle uzaklastirirlar. Biliyorsaniz Evde de uzaklastirabilirsiniz tabii ancak devlet zaten ticari amac disinda kullanilan etil alkolun tadini da degistirdi ki belli ki kisisel amacli uretim de yapilmasini istemiyor. benim yorumum bu yonde. Ben fabrika kuracagim, tescilli belgelerle ticari olarak bu isi yapacagim diyorsaniz o zaman sikinti yok.

Viski votka cin ve raki gibi alkollu ickilerin uretimi distile icki uretimine giriyor. bu konuyu iyi arastirin derim. Ben de bir seyler yazmistim bu konuda, sonradan hatirlayip ekleme yaptim. Yani ozetle Hobi amacli yapacaksaniz belirli sayıda bira ve sarap yapabilirsiniz, bunda kesinlikle bir sikinti yok. Obur turlusunde sizi cem yilmaz'in doritos reklamindaki gibi alip goturebilirler. dolayisiyla bilginiz yoksa bu isi yapmayin.