bugün

e gazali haklı. dışarı çıkanları esra erolda görüyoruz her gün.

ben izlemiyorum tabi bi arkadaş anlatıyo. tabi lan deli misin.
şaşıramıyorum bile.
felsefe konularında dünyanın en seçkin kişisi olduğunu düşündüğüm birine ahmak demeden önce kendime bi bakardım aq.
kadının bu kadar aşağlandığı başka bir din yok sanırım.
bunlara uyacak kadın varsa özelden yazsın bana.
bak 4 tane kadın alabilirim ve hepsine yetecek seksuel gücüm ve maddi özgürlüğüm var. sapık gibi eğleniriz evin içinde, cariyede alırım size. ohh düşüncesi bile ereksiyon olmama yetti.

bu araplar işi biliyor.
bir mesaj kadar uzağım size.
gazaliye göre kadın olmadığımı saksı olduğumu öğrendim. yeeyy saksı olmak!
bence bir yaşanmışlık var. aynı schopenhauer'in annesiyle sorunlu olduğu ve bunu yazdıklarına da yansıtması gibi birşey.

ama bugün bunun benzerlerini söyleyen müslümanlar da var. aslında sondaki maymun yılan mılan ksımları hariç, gazalinin söylediklerinin islamla çelişen bir kısmı yok gibi.

tabiki uygulayıp uygulamamak kişilerin kendi tercihi. sonuçta laik bir ülke burası
Bunlar hep kendine güvenmeyen erkeklerin başının altından çıkıyor yok namusmuş günahmış bırakın bu işleri. Biliyor ki kendisi hayvanın teki normal bir insan 2 dk dayanmaz başkaları kafasını karıştırmasın diye kadını kısıtlıyor ulan sen kendini düzelt bir önce kadınlar zaten erkeklerden daha sadıktır bağlanmasını iyi bilirler ama bu piçler kadınları da kendileri gibi sandığından insan hakkı ihlaline kadar götürüyorlar işi.
" ey gazali sen kimsin ya?"
(bkz: yallah arabistana)
imam Gazali'nin eşi adamcağıza az çektirmemiş.
Adam neler çekmiş Allah bilir ki böyle konuşmuş.
Oysa ki Onun (imam gazali) yaşadığı çağda kadınlar henüz bu kadar sömürülmemişti. Merhum bu yaşadığımız çağda yaşasaydı acaba nasıl bir kitap yazardı? Doğrusu şu ki cidden Acınası bir haldeyiz.

(bkz: karısının plajda tanga giymesine izin veren erkek)
Bunu eskiden uygulamak mümkündü. Fakat gerek atatürk tarafından tarihimizin geçmişimizin unutturulması gerek muhafazakarlarında ufaktan da olsa kemalistleşmesi yüzünden günümüzde imam gazalinin düşüncesi çok abes duruyor. Oysa insan yaşamına en uygun sistem istesenizde istemesenizde budur.