bugün

batılılara imrenir lakin batılıların alayının kilise nikahıyla evlendiğini görmezden gelirler.
melekler de siklemiyomuş diye duydum. Bir de verilmiş sadakalara da silik veriliyormuş.
imam nikahının osmanlı tarafından çıkarıldığını bilmeyen insan söylemi. boş ol boş ol boş ol denilerek boşanmak hangi akla mantığa sığar? allah evlilik gibi kutsal bir olayın bu kadar kolay bitmesini ister mi sizce? beş on saniye mantıklı düşünseniz bunların hiçbiri olmaz. sonradan uydurulduğu bu kadar belli bir olayın bu denli savunulması çok ilginç gerçekten.
akıllı çifttir hiç değilse erkek olanı akıllıdır.

biz yaptıkta ne oldu amk. bir deist olarak zorla oturdum imamın karşınsa. birde mehir verdik. ne olduğunu bilmiyordum o zamanlar.

hoca dedi ne verirsin bende saf saf bakınıyorum içimden mehir ne diye. kayınvalidem uyanık orospuydu düğünde takılan takılar olsun dedi. bir an önce bitsin diye bakan bende yav he he dedim.

boşanırken verdiğim altının paranın haddi hesabı yok amk. sikicem mehirinizide nehirinizide ibneler sizi. *
Kimsenin inanmak zorunda olmadigini anlamayan zekasi gerilere dert olmus durumdur. Sen cennete cehenneme, allahin soyledigine inanirsin o inanmaz. Sen inaniyorsun diye bazi kavramlar gercek olmak zorunda degil. Tabi onlar inanmiyor diye yok ta sayilamaz sadece her koyun kendi bacagindan asilir kisacasi (bkz: sanane)
Yapsada 3 hafta sonra bozulacak kişidir. bunu cuma'ya gitme meselesinden diyorum elbette. ama bir parantez açayım laikleri genellememek lazım.

son olarak resmi nikah olmadan imam nikahı yapanlar vardır ki dillere pelesenk olmuş hem dul olmam hem de her şeyi yaşarım helalinden sevgilimle deyişi duyulur kürekle vurulası ağızlarından.
imam nikahı; resmi olmadıktan sonra imam yapmış, rahip, haham yapmış hiç bir kıymeti olmayan bir nikahtır.
mutaa nikahı da imam nikahıdır.

(mutaa nikahı:para karşılığı geçici nikah,1 haftalık, 1 aylık vs. genelde iran da uygulanır. bir tür fahişelik.)
islamda nikah şartı şahitlik üzerine kuruludur, yeterli sayıda şahit ve ana baba rızası olması yeterli. nereden çıkardınız imamsız nikah harmdır lafını...
çektikleri tepki ile hala imam nikahı kıyan insanlar olduğunu görmemi sağlamış olan çifttir.
islami inanışa göre evlilik öncesi dini nikah şart, aksi durumu halinde evliliğin islami dayanağı yok ve çiftler de zina etmiş sayılırlar.
laiklerin çoğu imam nikahı yaptırıyor. her ne kadar devlet tarafından evlilik
müessesesi onaylansa da allah katında da evliğin onaylanması yeni evlenenlerin hayrına olacaktır.
devlet nikahi imam nikahindan daha onemlidir. devlette kutsal bir kurumdur. imam nikahi dine sonradan ilave edilmistir. bu nikahi kaptan bile kiyabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar