bugün

bunu iktidara değil halka anlatamazsın. bu ülkenin insanı dinle afyonlanmış halde.

bir kere gerçek muhafazakarlardan önce karşına camiyi ancak yılda iki kez bayramda ziyaret eden, tefecilik yapıp faizle geçinen, metresi olan adamlar, parklarda- sote yerlerde araba içinde sevgilisine sakso çeken türbanlı tipler falan çıkar, dinsiz diye seni linç etmeye kalkar.

öyle ülke işte burası.
Ankara'nın en lüks üç semtinden birinde oturuyorum ve kütüphane kıtlığı çekiyorum arkadaş. kitap kafeye gidince olan cüzdana oluyor. kütüphane buldum birtane o da oldukça yetersiz. Google arayınca dalga geçer gibi sonuçlar getiriyor. ama ben evden koşu için çıkınca rasgele bir rotada yarım saat içinde 3-4 imam hatip görebiliyorum.
Olmaz, aydınlıkta ne bok oldukları anlaşılır. O yüzden bunca örümcek yuvası açıyorlar.
her ikisini de açın.
bu ülkenin en büyük sorunu, çoğunluğu paranoyak bir millet olmasıdır. fantastik bir din eğitimi veriliyor ya da dayatılıyor. hindistana çok benziyor tabi onlar kadar fantastik değil ama belli ki elimizden geleni yapıyoruz. o kadar fantastik ki bazılarına bir çok insanın körü körüne inanışı beni inanılmaz şaşırtıyor. gerçekliğin dışında kalan bu eğitimler paranoyakça davranmaya sebep oluyor. paranoyaklık da bir yerden sonra şekil değiştiriyor. haliyle düşünceleri de fantastik noktalara taşıyor. ülkemizde en çok izlenen filme bakıyorum. en çok recep ivedik 5 filmini izlemişiz. bu durumda gerisini çok sorgulamamak lazım.
en iyisi imam hatibin içine kütüphane açmaktır. net.