bugün

hala devlet işleri için din adamlarını dinleme heveslilerin sözlerini dinlediği bir adamın tanımıdır.
iyi ki dinsizim lan. şu salakların lafları ile hayatıma şekil verdiğimi düşünüyorum da kalbim sıkışıyor amk.
imam gazalinin halt etmesidir.
Sen kimsin ulan milletin kafir olup olmadığı hakkında hüküm veriyorsun?
islamın başına gelen vebanın söylediği söylenen söz. Sanmıyorum onun söylediğine. Çok modern terim bu. O zaman kimsenin aklına gelmezdi. Ama söylediyse bile siktir edin o veba mikrobunun sözlerini.
imam gazali kim amına koyayım dedirtir.
AFEDERSiN AMA BENiM DE SiKiMi YESiN.
Laik biri kabede namaz kılarken ölecek ve kafir olacak.
Hasiktir lan it.

Bu yobaz köpekler insanı dinden soğutur.
Allah belanı versin gazali...
imam olsa duramazdık. Ulan sen kimsin de veremeyeceğin kararlar veriyosun. Dinden çıkmış haberi yok.
Hayırdır kime sormuş.
gazını alamayıp laiklik hakkında da yorum yapmış bu şahıs. yahu arkadaş kendi dışında hiçbir düşüncenin gram farkında olmayan, onların yaşam şartlarına, hayatı algılayışına saygı duyabilecek erdeme sahip olmayan tipik yobazların her boka atlaması katlanılır durum değildir. hayır ilmi var desen gidip dine kendini vermiş muhtemelen huri hayal eden boş beyin. bilim desen zaten tık yok. böyle insanları dikkate alıp bide bugün bile onlar hakkında yorum yapmak gerçekten üzücü. cehaletinde boğuldukları yetmiyormuş gibi bugüne de zehirlerini aktararak insanları boğmaya çalışıyor.

yobaz siye...
yobazlıkta sınır tanımayan bir islam alimidir imam gazali. ateist olduğunu düşünen tarihciler bile var dönemin düşünce tarzından pirim yapmaya çalışmış nüfus alde etmeye çalışmıştır.

diğer bir çok islam aliminin fizikci ve matematikçilerin katlini vacip kılan fetvalar yayınlamıştır.
vaaayyy evvelini ahirini bilmeden ne kolay konuşuluyormuş arkadaş...
biruni; ömer hayyam; ibn-i sina gibi bilim insanlarını yetiştirmiş, nizamiye medreselerine müderris olmuş birisi için söylenen sözlere bak.
neyse efendim lakabının başında imam var diye galeyana gelmeden önce filzoflara yazdığı reddiyeleri bi okuyun: mantık ve felsefede ne kadar yetkin olduğunu görün. bundan sonra bu sözü neden söylemiş olabilir bi düşünün sonra konuşun.
'' laik bir devlet yapısı dinsizliği değil, herkesin dinini inandığı gibi yaşamasının teminatıdır. Böyle görecek, böyle görmesi lazım. Bundan hiç endişe etmesin ve anayasayı hazırlayacak olanlar da bunu orada teminat altına alması lazım. Demesi lazım ki; 'Devlet tüm inanç gruplarının inancını teminat altına alır. Hepsine eşit mesafededir. Asla sizi dininizi yaşamaktan alıkoymayacaktır'. Bunu böyle söylemesi lazım. Bu şekilde başlar ve bu şekilde devam ederse o toplum huzur bulacaktır. Müslüman'ıyla, Kıpti'siyle hepsi, hatta hatta daha ileri gidiyorum dinsizin bile, ateistin bile inancına devlet saygı duyacaktır. Onu da güvence altına alacaktır. Laik devlet budur. Ama kişi laik olmaz. Tayyip Erdoğan laik değildir, Tayyip Erdoğan bir Müslüman'dır. Ama Tayyip Erdoğan laik bir devletin başbakanıdır ve bunun gereğini de dört dörtlük yapmanın gayreti içindedir."recep tayyip erdoğan2011 - Mısır
altına her türlü imza atabileceğim tanımdır.

laiklik ne lan? bırakın bu işleri.
Maide Suresi 44 - (...) insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.

bakın kuranda bile -Allah’ın indirdiği ile hükmetmeyenler kâfirlerin ta kendileridir.-diyor

şeriat,kuran-ı hakimdeki hükümlere denir.bu hükümlerden birini istemeyen veya beğenmeyen kafir olur.
bilip bilmeden konuşmayın.