öğretmelerinin g.tünü yalayarak üniversiteye girmeş, aynı taktikle öğretim görevlisi olmaya layık öğrenci tipidir.*
kopya çekme konusunda aşmış üniversitelidir.
''Bunun bir kuralı var, ben unuttum. Dur bakalım diğer sayfayı çevirelim mutlaka benzer örnek soru çözmüşlerdir.'' diyerekten kaçan tiptir.
(bkz: üniversite öğrencisi görünümlü öküz)
bunun bir de oss sorusu cozemeyen dersane ogretmeni cinsi vardir.degisik bir taktik kullanirdi bir hocamiz.kendi de anlamadigi soruyu 15 dakka boyunca en ufak sonuca gitme cabasi icinde olmadan cesitli islemlere tabi tutardi.kagidinizi ya da tahtayi oylesine karalardi ki sorudan nefret eder hale gelirdiniz.bir de 15 dakkadir birseyler anlatan birine anlamadim demeyi kimse yediremezdi. sonunda 2 ekleyip 1 cikartarak sonuca ulasilirdi. ogrenci tatminsiz, hoca ise ucuz kurtulmus sekilde soru cevaplandirilirdi.
(bkz: ilkokul sorularını türevle çözmek)
akli karisik, heyecan yapmis ogrencidir.

not: ben universite 1. sinifta 3-2=2 bulmustum, genel matematik vizesinde.
çözülür ama anlatılamaz işin içine x mutlaka girmiştir ve üçüncü sınıfa giden velet anlayamaz haliyle ve dalga geçmeye başlar çözülemediğini zannedip.
5:2=? işleminin sonucunu 25 bulan kişidir,işin kötü yanı bu kişi şu sıralar ilk okul öğretmenliği yapmaktadır.
şimdi bunu denklem kurup anlatabilirim de anlamazsın der genelde..*
okul önlerinde ilköğretim öğrencilerini dikizlerken babası tarafından üniversiteye zoraki gönderilen öğrencidir. meslek lisesi mezunudur; ama mesleki bilgisi yoktur. ilkokul bilgisi bile yoktur hatta. çoğu heceleyerek okur. ilkokul 3. sınıf bile ağır gelir bu arkadaşlara. işte meslek liseleri bu seviyede ülkemde, yazarken bile utandım. .
(bkz: yok artık lebron james)
edit: böyleleri varsa 3. sınıflarla beraber derse girdiklerinde sorun ortadan kalkacaktır.
soruları fasulyelerle değilde x ve y ile çözen büyüğü , küçüğün algılamasıdır.
piaget'nin somut işlemlerden soyut işlemler basamağına geçememiş bünye.
(bkz: bu tahsil beni bitirdi)
saçma sapan bölümleri üniversite kapsamında okutursan olcağı o aq.
çocuk oyuncağı deyip soruyu çözmeden bir kenara fırlatan üniversitelidir.