bugün

hayatın ne kadar garip olduğunun göstergesidir. onca yıl hiç konuşmadığınız, az buz hatırladığınız insanla yıllar yıllar sonra sevgili olur, onu çok seversiniz.

(bkz: ve olaylar gelişir)
aklının başına 20 yıl sonra gelmesidir.
facebook aracılığı ile ilkokul aşkı bulunmuş(hatta ilk aşk) denenmiş ama olmamıştır.*
(bkz: olmuyorsa zorlamayacaksın).
sümüğünü, bacaklarına akan sidiğini gördüğün insana aşık olmaktır herhalde. şehirde okuyanları bilemem de bizim köyde durum buydu.
yıllar sonra rastlanılmış olabilir.
o kadar zamanda olmadıysa, olmamasından bir sonuç çıkarılarak başlanılmaması gerekendir.
evrime inanmanıza bir nebze olsun inandırabilir.

hele liseden sonraki değişim, üffff o ne öyle.
büyüklerimizin eskiden çirkin olanın büyüyünce güzelleştiği tezini kanıtlar nitelikte olan durumdur.
sevgiliye " hatırlıyon mu kız kutu kutu pense oynardık" denebilecek durumdur.
ilkokuldaki güzel kızların hepsinin sevgilisi olduğu hattı nişan yapanların bile olduğu için benim için pek gerçekleşmeyecek bir olay.
Bir level üstü evlenmektir. Çocuklarına anlatacak güzel bir hikayeleri vardır.
eski bir bağın yeniden canlanmasıdır. ergenlik öncesi anıların temizliğinden etkilenip yanlış da yapılabilir.

ah yonca ah.
lan iki sıra arkadaşıylada olmuştum zamanınd. hızlıymışım ellam *
ikiliden biri ilkokulda çok aktif bir tiptir, diğeri de pasiftir. Pasif olan için diğeri eskiden ulaşılmaz olup daha sonra şartlar eşitlenmiştir.
yurdum erkeğinin çakallığıdır.
onun gözünde hala ilkokuldaki gibisinizdir. büyüdüğünüzü farketmez, düşüncelerinizi anlamak istemez. sadece o zamanlarda sizi sevdiğini söyler durur. facebooktan bile eklenmemelidir.