bugün

türk atasözüdür.
başlığı görünce ilk sevgilimi hatırlamak için düşündüm bir süre.
ya ben istisnayım ya da yanlış bir önerme.
doğrudur. yıllar geçse de bir şey kalır hep insanın içinde.
hayır efenim yanlış bir önermedir.unutulmayan bir ilk varsa o da ilk aşktır.ve genelde elden kaçırılır.
ilkler unutulmazdır.
ilk sevgiliden ziyade unutulmayan ilk aşktır. Ki insan ancak bi kez aşık olur. Ondan sonra başka insanları sevebilirsiniz, belki onunla olduğunuzdan çok daha mutlu olabilirsiniz. Tekrar aşık olduğunuzu dahi düşünebilirsiniz, fakat ilk aşkınız gibl olmayacağı kesindir. Çünkü değişmişsinizdir bi kere o ilk aşk acısını yaşadıktan sonra.. Ne bir kez daha kendinizi o denli verebilirsiniz ne duvarlarınızı bi daha öyle tamamen indirip açılabilirsiniz içinizi ne de her şeye gözünüz bi kez daha o denli kör olur.
Çünkü kırılmışsın bi kere, aşk acısı çekmenin ne demek olduğunu öğrenmişsin. Artık her ilişkinde daha mantıklı, daha olgun yaklaşırsın, bu sebeple belki daha az acı çeker daha mutlu olursun. Ama ilk aşkın saflığını ve o zamanki inanmışlığını bir daha asla yakalayamazsın.

Yıllar sonra gelen edit: zamaninda güzel edebiyat parcalamışım, yazdıranlar utansın. Kalbi kirik dostlara not: bundan 1.5 yıl sonra aşık oldum, ondan 1.5 yıl sonra evlendim ve hayatımda bu kadar güzel, bu kadar huzurlu, sevdigim/ sevildigim bi dönem daha yasamadim. Görüyorum ki, aşk acı çekmek, ağlamak, üzülmek değilmiş. o yüzden bi salak uğruna methiyeler düzmeyin.. Gerçek aşk üzmez, tamamlar.
ondan sonra kimi sevdiğine bağlı olarak değişecek durum. Şöyle ki;
eger ilk sevgiliden sonra, onu aratacak birini sevdiysen! elbette unutamazsın. Ama, tüm özellikleriyle ondan daha iyi birisini bulduysan unutursun. Adını bile unutursun a. k.
bir kere ayrıldıysan unutmazsın.barışırsın.bu seferki ayrılıkta gerçekten unutursun,kalbin ilk günkü gibi pırıl pırıl olur.önerim budur.tekrar barışın yapabiliyorsanız.
hikayedir.
unutulabilir. deneyelim.doluyor...veri alma hatası (bkz: ben unutmuşum)
takıntı yapıp daha sonra tanışılan çok daha iyi ve güzel sevgilide bile onu arayanların sloganıdır.
her sevgilinin yeri ayrıdır...filmi tersine saramayacağımıza göre...
ikincisini bulduğunuz an unutuyorsunuz, yok öyle dava.

gerçi ben ikincisini henüz bulamadım ama unuttuğumu net bir şekilde söyleyebilirim.

geçti, gitti.
doğrudur. şimdi bazı arkadaşlar aşka sürekli hormonal bir olaymış gibi bakıyor ama kazın ayağı öyle değil. aşk dediğiniz şey o kadar basit gerçekleşen, yaşanan ve biten bir duygu değil. benim ilk sevgilim aynı zamanda ilk aşkımdı, hala aklımda ve gönlümde kendisi. ilk aşk dediğiniz kişi ondan sonraki bütün ilişkilerinize ölçüt olan kişidir. herkeste ondan bir parça arar durursunuz. unutmaya çalışmayın boşuna. bir kadın görüp "of ulan gece ne iyi gider bu." diye düşününce aşık olduğunu sananlar bu yazdıklarımı üstüne lütfen alınmasın. zira aşk öyle bir şeydir ki herkesi yatakta hayal edebilirsiniz lakin aşık olduğunuz kişiyi asla. en azından kavuşana kadar. aşk hormonal değildir. hormon salınımı aşksaldır. yani hormon salgınız arttığı için aşık olmazsınız; aşık olduğunuz için hormon salgınız artar.
Lisenin ilk günü sınıfa girdiğim andan itibaren sevmeye başlamıştım.

Tabi ilkokul ortamından sıyırılıp yeni bir ortama geçince daha sakin ve daha tedbirli hareketler ediyordum.

Aylar geçti sevgim bir gram azalmadı, konuşuyordum ancak bir türlü açılamıyordum. Sanırım o da fark etmişti fakat ikimiz de birbirimize bunu açıklayamamıştık.

Senenin sonlarına geldik tabi arkadaşlarına beni sevdiğini söylemiş.

Arkadaşlarından bir tanesi gelip bana yetiştirmişti. Tabi bunu öğrenince uzaktan yüzü bir gülümseme ve utanmaya karışık bir hal almıştı. Hala gözlerimin önünde...

Söz gelimi ne ben ona açılabildim ne o bana belki ilerleyen seneler de olurdu fakat okula uzaklığından sene sonu naklini aldırmıştı.

Zaten ondan sonra da ne internette ne reel de karşılaştık. Buna ilk sevgili denir mi bilmiyorum ama sevgiyle baktığım ilk kişi olabilir.
rahmetli zeki müren'in bu şarkısı olayı kafalara çakmıştır:

kalbe dolan o ilk bakis
unutulmaz unutulmaz
sevda ile ilk uyanis
unutulmaz unutulmaz
.......
ama o sizi çoktan unutmuştur boşuna zırlamayın arkasından muhahahah.