bugün

"hatunlarda ilişkiye isim koyma merakı" diye bi'başlık var ama tatmin olamadım. çünki olayın cinsiyetle alakası yok.

karşı taraftan etkilendin mi, en ufak bir kıpraşım mı hissettin veya o'nun yanındayken sebebini bilemediğin hallere mi bürünüyorsun her neyse işte durum, yeni doğmuş bir bebek nasıl isim bekleyip durursa bu ilişkiye de o gözle bakılır. her şey de bundan sonra olur zaten. zira koyulan isim bir zorunluluğa dayanarak koyulmuşsa çok eğreti durur, çabuk buharlaşır.
sahiplenme güdüsünden kaynaklanan zorunluluk.

isimsiz bi ilişki dilediği özgürlüğe sahiptir ve her an kaybetme korkusu olabilir. sen bana aitsinin özetidir ilişkilerdeki isimlendirme merakı.
isimsiz bir ilişkide dilediğin gibi kıskanma lüksün yoktur mesela ya da kıskansan bile sende kimsin ne oluyorsun azarını işitirsin. merak ettiğin detayları öğrenmek için yeterince şansın olmaz, hesap sormakla suçlanırsın. gerektiği kadar yakın davranamama sorunu var. daha da zoru arkadaşlarınıza verecek bir cevabınız olmaz 'şimdi siz nesiniz?' 'hiç' diye cevap vermek kolay olmasa gerek.
insanin icindeki onlenemez kulaga ezan okumak isteginden kaynaklanir.
+ birol aramızdaki etkileşime artık bir isim koymalıyız.
- tabiki nurten haklısın.
+ sence biz, yani ikimiz neyiz birol ?
- insanız nurten..
+ salak öyle demiyorum. hani biz şey yaptık ya dün gece.
- fuck buddy. fuck buddyiz biz
+ ühühüü. ya aramızdaki ilişkiye bir isim koyalım diyoraaamm...
- fikibok olsun ozaman.
+ defol birol !!
- çükübik ?
+ ühü..
-berk bişiy sorucammm.
+sor canım.
-biz sevgilimiyiz yoksa arkadaşmıyız, lütfen adını koyalım artık bu ilişkinin.
+o halde bu ilişkini adı "başlamadan bitti" olsun tatlım...
-ıghghh...
/ ilişkimize bir isim koysak.
+ semra olur mu, hayatım?
/ semra kim ya?
+ ne diyim mahmut mu diyim o zaman hayatım?
karşısındaki kişiye saygı duymadan, tek istediği gezip tozmak olan şahsı muhteremin hiç girmek istemediği zorunluluktur.
karşısındaki kişinin bireyselligine saygı duymadan, tek istediği adi koyulmus bir iliskinin icine hapsedebilecegi modern bir kole olan şahsı muhteremlerin hep girmek istediği zorunluluktur.
* artık diyorum, hani adını bi koysak mı
- adını sen koy.
* ay bana kalsa hemen..
- askı ben mi yarattım
* cok tatlısın.
- çilekeş.
* nasıl?.
- seviyorum lan arabeski.
zorunluluklar silsilesinin ilk halkasıdır.ilişkiye önce flört, sonra seviyeli ilişki, sonra sözlü,sonra nişanlı,sonra evli isimlerini koymanız gerekir. bu badireleri atlattıysanız ilişkiye çocuk ekleme zorunluluğu gelir. diyelim ki bu merhaleyi de geçtiniz. bittiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz: hani çocuğunuza kardeş?
güvence arayışında sürüklenmek.
sosyal baskı kaynaklıdır.
adı sanı belli olmayan ilişkinin tanımlanması sorunudur. evet zaman zaman can sıkıcı olabilir lakin, tanımlanmamış bir şeyi sürdürmek de bir zaman sonra saçma gelmeye başlayacaktır. "zamanla her şey belli olur" mantalitesinin bir ürünü olarak ortaya tanımsız, şekilsiz bir şey çıkabilir. aman dikkat diyoruz.
bazen oluyor böyle... birisiyle berabersiniz ve artık iki sevgili gibi yaşıyorsunuz... ama aslında sevgili değilsiniz; ya o konduramıyor kendine sizinle sevgili olmayı ya da siz yakıştıramıyorsunuz kendinize onu! ya da utanıyorsunuz birbirinizden; birlikte her haltı yemeye utanmıyorsunuz ama "benimle çıkar mısın?" demeye utanıyorsunuz... hayatta her gencin başına bir defa gelebilecek durum...
(bkz: hasan)
(bkz: şu ilişkinin adını koyalım diyen sevgiliye cevap)
(bkz: a nightmare on elm street)
-osman bu ilişkiye isim koyalım diyorum.*
-ne diyek mamut diyek mi ?
(bkz: ilişkisi var)
(bkz: serbest bir ilişkisi var)
konulmalı ki herkes nasıl davranacağını bilsin. sonra ben görmedim bilmiyorum denmesin.