bugün

(bkz: dolapta pekmez yala yala bitmez)
insanların yüzüne gülüp arkasından olumsuz konuşan kişiliklerdir. üzücüdür... mevlana' nın dediği gibi "Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin, yüz dili bile olsa, o, yine dilsiz sayılır."
serbest çağrıştı bak,

(bkz: fatal ile lock un istemem yan cebime koy tavrı)
insana samimiyetini sorgulatır bunlar.. nick altı entry girmeye tırsar olursunuz.. ne tür entry girerlerse girsinler canciş, topiş, abla, şeker, evladım yaşında vb. entryler ile birbirlerini baştan aşağı yalarlar fakat aynı model entry giren tanımadıkları ya da kendilerine uzak duran, kendileri ile samimi olmayan yazarları ise afaroz etmeye çalışırlar.. düpedüz ikiyüzlülük yani bu.. insan biraz samimi olur lan! sanal ortam falan ama aynaya bakınca kendinizden utanmıyor musunuz hiç?

şimdi diyeceksiniz ki; sen, lock ve kuntayi kinteleyen adam da aynısını yapmıyor mu? hayır yapmıyoruz hacım.. biz ikiyüzlülük yapmıyoruz! dışarıdaki tavrımız ne ise burada da aynı! bunu login olunca değiştirmiyoruz.. ama bunu anlamanız beklemek ahmaklık tabii ki siz bizi sadece o salak saçma zirvelerde 1-2 saat görüp bazen hiç sohbet etmeden gidiyorsunuz! sonra da ahkam kesiyorsunuz.. ilginç..
eksi oylanacak diye iyi yazdıkları şeyleri silen yazarladır. insanların arkasından bi ton söverler fakat yüzlerine öyle güzel gülerler ki herkesi kandırabilirler. unutmasınlar ki iyi tanıyanlar farkına varıyor bir zaman sonra.
bu tip arkadaşlar genellikle sürü halinde dolaşıp, birbirlerini pohpohlarlar.
birbirlerini asla ve kat'a olumsuz eleştirirken göremezsiniz. bunlar bildiğin dört dörtlük, harikulade insanlar çünkü. acayip bi potansiyel var arkadaşlarda öyle böyle değil. öylesine yalıyolar ki nickaltlarını hani görmesek, bilmesek nerdeyse kendilerini daha doğrusu birbirlerini şahane birşey sandıracaklar. o derece.ama göz var nizam var. daha da olmadı görünen köyün kılavuzu var. demem o ki; her şeyden öte insan olduğunuzu unutmayın lan. hatasız kul olmaz, hatanızla sevdirin kendinizi.

bir de ısrarla takıldığım, takılacağım bi nokta daha var. ben; beni bu kadar öven, yücelten, seven bi insanın samimiyetinden şüphe ederim arkadaş. açığımı görüpte söylemediği için, gerçeği değil sadece bana yaranabilmek ve sevgi kelebeği gibi ortalarda dolanabilmek için ikiyüzlülük yapan insandan ben korkarım. siz de korkun. o da korksun kendinden. kendini böyle bi ortamda dahi kabul ettirebilmek adına ipe un serer gibi yalanlar sıraladığı için.

ama siz doğruları söylediniz ya hurraaaa! sizden kötüsü, sizden adisi yok bu sözlükte. neden? çünkü doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyolar hacım. birbirlerinin götlerini yalamakla öylesine meşguller ki; yönelttiğiniz eleştirinin ne olduğuyla ilgilenmezler, ne demek istediğinize takılmazlar. hani okuduklarını bile sanmıyorum. kurduğunuz cümlenin içinde ''canciş, kankiş'' tarzı sözcükler bulunmuyosa ayvayı yediniz demektir.

anında bi toplantı yapılır, cezanız kesilir. fi tarihinde girdiğiniz entrylerde dahil tüm yazdıklarınız eksi oy veren ibneler tarafından bi güzel sikertilir. sonacığıma, yazdıklarınız yanınıza kar kalacak değil ya. daha önce nickini hiç görmediğiniz insanlarca nickaltınızda karakterinizden, kişiliğinize, kaşarlığınızdan, insanlığınıza kadar sorgulanıp bi güzel tecavüze uğrarsınız. bunun adı tecavüz. evet.

kimse size özel mesaj atmayı gereği duymaz, kimse neden böyle düşündüğünüzü sormaz. hepsini geçtim '' neden eleştirdiğiniz hakkında'' oturup kendini sorgulamaz. o mütiş bi insan çünkü. sizin yaptığınız sade ve sadece dikkat çekmek ve bu kadar mhteşem birini kıskanmak olabilir ancak. o kadar zavallılar ki akıllarına önce bu ihtimal gelir. pardon. az evvel kurduğum cümlede geçen '' önce'' sözcüğü o kısma fazlaydı. öncesi sonrası yok. akıllarına gelen tek ihtimaldir o. nasıl bi komplekse sahip olduklarını siz düşünün artık. içten içe kendini sorgulamaktan ve eleştirmekten biçare.

dikkat edin; bu elemanlar, bu cancişler '' geleneksel nick altı yalama şenliklerinde'' 2,3 sözcükten oluşan bir satırlık cümle kurarak kendilerini nitelerken sizin yazdıklarınıza cevap verebilmek adına nickaltınızda methiyeler düzerler. böyle de sikicilerdir.
yazmaktan ve kendilerini ifade etmekten o kadar acizdirler ki tüm cümlelerinin sonunda '' bilmem ne yazarı'' falan eklerler. bu kadar kıt. bu kadar yetersizler üstelik.

ya hatırlıyorum da, 2 tane üst üste bkz verdiğim için bu çetenin bkz yazarıdır diye nickaltıma entry girme gafletinde bulundukları zamanlar oldu. bkz yazarıdır. cümle bu. ulan gülmemek elde değil amına koyim. öyle de güzel tanımlamış ki bkz yazarı. bilmem ne yazarı. ahaha bkz ı bile açarak yazmaktan aciz. kıyamam sana.
#3994280 bu şekilde davranan yazarlardır aynı zamanda.