bugün

Iyide, ince nin net bir %25 oyu var. Bu yüzden şuan en güçlü muhalif aday. Peki Akşenerin net %25 oyu var mı?

Bunu düşünmek gerek. Yoksa bizde biliyoruz akşenere oy vereceklerin büyük bir çoğunluğunun ince ye oy vermeyeceğini.
Saçma düşünce. Meral Akşener bana o umut ışığını vermedi. Muharrem ince daha güzel kampanya düzenledi bence kendisi hak ediyor. Evet.
ince çıkıp "ikinci tura akşener kalmalı" demedikçe o %25 akşenere oy vermez. Bende vermem, hayatımda ülkücülere oy vermedim ben. Ama ince bunu yapar mı bilinmez.

Yoksa akşener, assanız chp ye oy vermeyecek ama akp den de memnun olmayanlar için bir çıkış kapısı.

Ulan ikinci tura akşenerle ince kalsa ne kadar güzel olur ya.
Ben de bu konuda aynı düşünüyordum da fikrim değişti. Herşeyden evvel akşener çok fazla izole edildi. Muharrem ince ise kendinden bahsettiriyor. Fazlasiyla populist biri. Öte yandan iyi partinin ne kadar oyu var muamma. Fakat kaç olursa olsun o kitlenin büyük kisminin ince'yi destekleyecegi ortada, netekim tayyipe muhabbet besleyen kitle mhpde kaldı. Hdp-akp gerginligi ve rte'nin son cıkan konusmasinin akabinde hdp'nin olası baraj altinda kalması da ikinci turda inceye yarar. Aksener bu oyları alamaz. Rte ilk turda yüzde 45 oy alamazsa gider- Bu oranda kalma ihtimali bana düşuk gelse de -. Net.

Ek; ilk turda akşener, ikinci turda ince. Parlamentoda iyi parti.