bugün

zannımca yobaz bayandır...

başlıktan bir sikim anlamadınız demi, zira daha başka ifade edecek tümce bulamadım bu hususa, ama şöyle izah etmeye çalışayım.

evet, şimdi böyle merdiven olsun, koridor olsun, sokak olsun çeşitli yerlerde arkadaşlarınızla durup ayak üstü sohbet edersiniz ya, hani böyle durumlarda illa ki bi bayan gelir siz muhabbet ederken durur, geri döner, yandan geçmeye çalışır, geçemezse geri döner anlam veremezsiniz...
olmuştur hepinize amına koyayım, bana da oluyor sık sık...duran iki erkeğin arasından geçmeye imtina ediyorlar...

dün de oldu böyle birşey, traş olmaya gittim benim berbere-kuaför değil lan berber- neyse işimiz bitti, masaj, friksiyon falan derken "çay söleyeyim aga" dedi, tükanın dışına çıktık çay içiyoruz, ama öyle böyle değil, ben bir tabureye oturmuşum, berber arkadaş 1.5 metre ötemde başka taburede, bir başka arkadaş da diğer taburede...

oturduğumuz yer berber dükanının üstünde bulunan apartmanın hemen çıkış kapısı.
neyse çayları içtik, muhabbet falan derken, tam o sırada apartmandan türbanlı ve mantolu akp'li bir bayan çıktı. bizi orada öyle oturur görünce gözüne ışık tutulmuş tavşan gibi apışıp kaldı...
nereye gideceğini şaşırdı, oraya seyirtiyor olmuyor, beriye seyirtiyor geçemiyor.

lan dedim n'oluyor?

neyse bizim berber hemen taburesini kaydırdı, kadıncağız o boşluktan faydalanarak geçti gitti, gözden kayboldu...
anlam veremedim.
amcık karı sanki ortadaki boşluktan geçip gitse laf atacağız, götünü elleyeceğiz falan diye mi düşünüyordu? bilemedim...

-nevzat abi...
+hoop.
-abi senin yenge var ya.
+eee?
-geçen iki erkek konuşurken aralarındaki boşluktan geçerken görmüşler.
+vay amına kodum orospusu...

bu mudur?
sanırım mantık budur...
kaldırımı kapatmış karşılıklı atışan apaçi grupları arasında ne yapacağını şaşırmış kadındır.
o saçı jöleyle yalanıp havaya dikilmiş, buz mavisi beyazlamış pantolonu dötünden düşen , nefes alan her dişi varlığa sarkma potansiyeli olan canlıların arasından geçmek savaşta iki cephe arasında kalmak gibidir.
cesur bir ablamızsa dimdik durup sağa sola bakmadan yoluma çıkanı ezerim tavırlarıyla hiç dolaşmadan dümdüz yürür gider. laf atan olursa cevabını verir gerekirse kavga eder olay çıkarır, etliye sütlüye bulaşmak istemeyen bir ablamızsa kenarından köşesinden bir yol bulup dolaşır.
özbektir. özbekler konuşan iki veya daha fazla insanın arasından geçmez yolun ortasında bekler.
4 kişilik asansöre önce binen 2 bayanı görünce 5 katı merdivenle çıkmak gibidir.
(bkz: aha bu benim lan)
eğer bir rahatsızlığı yoksa

dün minibüste yanına oturduğumda bana iğne batıran yaratıkla aynı zihniyette olan kadındır.

eşşeklik bende fiziki görünüşe aldandım insan sandım oturdum koltuğa ne bileyim yanımdaki evrimini tamamlayamamış bir iğneli bitki. sorsan şimdi abdest din iman iyi güzel de kardeşim önce insan. tamam sakinim.
yahudiler gibi iki bayan, iki köpek, iki domuz arasından geçmemektir.