bugün

şehit olmak için müslümanlık şartı aranmadığını söyleyerek içli müslimlerin kalbini kırmış din alimi.

seviyorum seni tonton.
islamiyeti yorumlayışıyla kalbimi fethetmiş kişidir. Ve inanıyorum ki onun sayesinde birçok kişi islama daha da yaklaşmaya başladı. Teşekkürler Eliaçık.
kendisi şehitlik kavramından bihaber islam düşmanı bir zındıktır. kendisine sormak gerek haçlı seferlerinde ölen kafirler de şehit midir? ayrıca üniversiteye başörtülü öğrenci sokmayan, allah'a ve peygambere küfür edenlerin de şehit olup olmadığını açıklamasını rica ediyoruz.
şehitlik gibi islam'ın en açık kavramını yamultmaya çalışan kişi. ulan bu kadar da olmaz. şehit olmak için müslüman olmak gerekmezmiş diye açıklama yapmak için ciddi anlamda zihinsel problemli olmak lazım.
allah yolunda ölen şehittir. allah'a inanmayıp ölen şehit olmaz.
ağır provakatör, cahil, dinde reform rezilliğinin bayraktarı, seyyid kutb ve abduh meshebsizlerinin yolundaki maşa.
bu adama islam alimi demek nihat doğana yüzyılın dehası demek gibi bir şey. lan it şehit nedir aç bir tefsir oku, ayet oku.
cumartesi günü bursa çapulfestte.
gezi zekalı hoca ( ? )
kendisinin din algısına bakınca daha çok mazdekizmi andırıyor bana. mazdekizm'de inanç, itikat temelli olgular çok yavan ve sıradandır daha çok eliaçık'ın savunduğu gibi komünal bir dini-siyasi harekettir. ancak islam'da teknik tabirle ''muhammedilikte'' iman-amel-ibadet (bunların sosyal boyutlarıyla birlikte) bütünlüğü vardır ve birbirinden ayrılmamaktadırlar. yani eleştirdiği kesim muhammedi değilse (belli oranda haklı olmakla birlikte) kendisi hiç ama hiç değildir.
çünkü kendisinin mazdek dailerinden hiç farkı yoktur.
günümüzn en büyük münafıklarından biridir.
yanlışları olsa da genel olarak çok iyi tespitler yapan biridir. gerici yobazlar çekemez onu. çoğu hurafeye karşı çıkar.
acık konusmak gerekirse kendisi ne derse altına imza atabilecegim tek guvendigim ilahiyatcı. kısacası adamın dibi
Çok duygusal olduğunu,küfürlere çok alındığını ifade etmiş son tweetinde. Janım benim yhaa qıyamamm
şeyh bedrettin'den aşırı şekilde etkilenmiş ilahiyatçı.
Ateist ilahiyatçıdır.
bursada dün akşam çapulcu festte dilenen adamdır.
herhangi bir konferansına gidip soru sorma faslında "twitter'da size en küçük bir olumsuz eleştiriyi yapan kişiyi hemen engelliyorsunuz, umarım burada da engellemezsiniz" diye sıfatına sıfatına konuşmak istediğim birisi.
bazen diyorum insan da biraz utanma sıkılma olur. ama hayır, bazı insanlar bunları aşmış oluyorlar. çok afedersiniz çirkefliğin sınırı yok.
"neden tüm dindar müslümanlar tek tip ve cahil değil, neden hepsi tıpkı benim gibi değil?" diyenlerin, bu soruları sormalarına vesile olmuş kişi.
abi allah şaşırtmasın derim başka da bir şey demem...

adam provokatörün dik alası oldu ilahiyatçıyken.
şu ana kadar isterse melek olsun, günahsız olsun, diğer "cahil" müslümanlar onu çekemez olsun, kabul ama şu çelişkisi asla unutulmaması gereken şahıs:
görsel

allah ne güzel gösteriyor bazı insanların yüzünü...
alkolik ve seks müptelası gezi zekalıların hayran olduğu çakma müslüman. Bir ak partili olarak kendisinden gezicilerin yanında saf tuttuğu için utanıyorum. Hamd olsun.
bazı durumlarda eleştiriyor olsam da islam'ın toplumsal vicdanı konusunda mükemmel tespitleri olan düşünürdür. evet ihsan eliaçık'la iki dünya bir araya gelse aynı yolda yürüyemeyiz ama şu söz hakkı savunuyor, hakkı savunan karşısında susan ise şeytandır;

https://twitter.com/ihsan...status/389039168841457664
çok güzel bir adamdır.
"bir gırtlaktan kesen 'dindara', bir gazdan boğulacak kediye ağlayan 'dinsiz' kadına bakıyorum.. beynimde depremler oluyor." - ihsan eliaçık
insani vasiflarla cümlelerini kurar.