bugün

ihaneti öğrenenin yapmak isteyeceği ilk eylemdir. yapana kızılmaz ama yapmayanın ihanet edende açtığı yara dövenin açtığından 10 kat daha etkilidir.

şahsen ben bu durumla karşılaşmış. vay aq helal olsun ama ben zaten anlamıştım diyen birisiyim.aslında anlamamıştım. yoksa dövsemiydim aq
her şeyi geri dönülmez bir noktaya sokuşturuvermek işidir, bir yandan stres atmak; diğer yandan sinir küpüne dönmektir.

fakat o duygu bir kez olsun yaşanmalıdır. eheh, yani her şeyi tattım manasında; bilmek güzel olur.
haklıyken haksız duruma düşmek .
tanım: yakışır. *
kesinlikle dövelim, ama önce bir tane edinmek lazım bunun için.
dayak yiyen sevgiliye (hala sevgiliyse tabii) "iyi ki aldatmışım seni" dedirtebilecek eylemdir.
ona bu fırsatı vermemek, onun için hiçbir şey yapmamak gerekir.

olay mahalinden koşarak uzaklaşmalıdır insan.
ileride eski sevgilinin seni ağız dolusu küfürle ve sinirle anmasını istemiyorsan yapmaman gereken şeydir.
insanı rahatlanan bir eylemdir. böyle öğrendiğin an başlayacaksın sağlı sollu tokatlamaya yere düşünce yerde ağzını burnunu tekmeleyeceksin. bayılana kadar devam hacı.
nisa suresinde belirtildiği üzere;
(bkz: tanrının emriyle basıcan sopayı)
(bkz: vurucan kırbacı vurucan kırbacı)
sizi barbar konumuna düşürür.

Ve bu konuma düşmek istemezsiniz, zaten o anda ahlaki açıdan düzgün, bozulmamış taraf sizsiniz.

üstünsünüz.

buna leke düşürmek rahatsız edici olur.
ihanet eden sevgili açısından acınası bir eylemdir. dövmeyip sessiz kalmak onun için daha acı verici olur. ar damarı çatlamışsa ihanet edenin bunların hiçbiri fayda etmez, hıncınızı çıkarmak için istediğiniz her türlü işkenceyi yapabilirsiniz:)
ihanet eden sevgiliyi dövmek ihanete uğrayan kişi tepkisidir. ne kadar insancıl bir tutumdur tartışmaya açık bir davranış. güçlünün güçsüzü dövmesi ilkel insan davranışıdır. dövmekle hiç bir şey kazanamaz kişi, üstelik suçlu duruma düşülür.
sevgilinin dayağı haketmesine rağmen yapılmaması gereken bir davranıştır.
Gereksiz eylemdir.ihanet edecek kadar düşmüş bir insanla aynı hava bile solunmamalıdır.
(bkz: ben seni umursamazlığımla döverim)*
o sinirle iki tokat atıp uzaklaşmak arkana bakmamak *
yanlış hareketdir. sizi küçük düşürür. delici bir bakış 1000 kötek gücündedir.
sevgili kişisi dişiyse yapılmaması gereken eylem. ya da yapılabilir. (bkz: ihanet eden sevgiliyi dövmek)
gidip de sana değmezmiş demekten karşınızdakinin canını çok daha az acıtacak durumdur.
yüzüne tükürmek de güzel olabilir.
gereksiz olaydır. bir insanı döversin 2hafta bilemedin 1 ay içerisinde tekrar iyileşir. sözlerinle döversen psikolojik olarak öldürmüş sayılırsın bir insanı.
aldatmanın tazminini dövmek olarak görel primitiv tutumdur. alışmış kudurmuştan beterdir. yenisine bakmak gerekir.
o bir başkasıdır, bir başka beden, bir başka ruh ve asla kendinden başkasına ait değildir biri, bunu anlayamayan zihniyet şiddete başvurur ve şiddet ne kadar meşrulaştırılırsa o derece tehlikelidir, kısacası doğru değildir bu eylem. ihanet etmek doğru mudur peki? hayır, elbette değildir, kişi bırakılır kendisine ve oradan gidilir, seven bir kalbi yitirmek en büyük cezadır zaten ve ömür boyu çekilir. ihanetin bedeli budur işte. unutulmaması gereken o bir canlıdır,parasını basıp sahiplendiğiniz, sinirlendiğinizde duvara fırlatma hakkını kendinizde gördüğünüz herhangi bir nesne değil..
tek bir okkalı osmanlı tokadı da iş görebilir.
ne kadar haketsede yapılmaması gereken gereksiz bir olaydır.