tsk disiplin kanunu tasarı değiştikten sonra gelen yasadır tbmm tarafında da onaylanmıştır böle kadınlar askeri yoldan çıkarırımış. yakında cemaatten şakirde alma şartıda koyarlarsa saşırmam.
iffetsiz olduklarını nerden anlayacaklar sorunsalı ortaya çıkmıştır?
"canımızın istediğini atacağız yalnızca kılıf uydurduk" demenin bir metodudur.
Namaz kılanların irticai faaliyetten atıldıkları TSK dan , eşi başörtülü diye çağdışı ilan edilip ordudan atan TSK dan , bu aşamaya. Bunun adı kimilerine göre normalleşme , kimilerine göre devrim , kimilerine göre de ordunun el değiştirmesi. Hangi açıdan baktığınıza göre değişen algı.
laikliğin savunucusu, ulusalcıların taptığı tsk nın son hareketi. sen kimsin de evlenilecek kadını iffetsiz diye damgalıyorsun? iffetsizse de sana giren çıkan ne diye sormazlar mı ey tsk?
(bkz: mazeret göt gibidir herkeste bulunur)
ülkede olup biten olayları halen görmezden gelip, çözüme kavuşturulması gereken tonlarca mevzu varken bacak arasından çıkamamış kişilerin teferruatıdır.
doğru olacak uygulamadır...böylelikle ortalıkta dolaşan laikçi kızların sayısında bir hayli azalma bekleniyor...
iffet dizisinden kaynaklanıyor olabilir.
iffetin manasına baktığımız zaman namus. namus kavramını araştırdığımız zaman ise toplumsal ahlak kurallarına ve değelere bağlılık. yani birinin oruspu olması da bir iffetsizlik olabilir birinin dekolte giymesi de iffetsizlik olabilir. veyahutta kadının kot pantolon giymesi de iffetsizlik olabilecektir. peki bu iffet kavramı kime göre neye göre? merak ediyorum acaba tsk mensubundan olanlar evlenmeden önce bekaret raporu mu alması gerekecek nedir yani bu iffetsizlikten kastı merak ediyorum. bilen varsa mesaj göndersin.
laik, benim bedenim benim kararım diyen bazı kadınlar rahatsız olabilir. genelleme yapmak yanlış olur.

yeni düzenleme.