bugün

israftan kaçayım derken serinlemenin yolunu bulma hikayesi..

Geçen gün ablamlarda kalırken aldığım karpuzu yemeyi unutunca, evden giderken yazık olmasın şimdi ablam bunu yemez diye yanıma alayım dedim. Baktım hepsini alsam ağır olacak. Dedim bari yarısını kurtarayım. Koydum poşete gidiyoruz şu an kucak kucağa. Doğal klima görevi görüyor. O kadar güneşe rağmen hiç sıcaklamadım. Yalnız içimde öyle bi kesip yeme isteği oluştu ki çantadaki çakıyı çıkarıp kesip kesip yeyip diğer yolculara da dağıtasım var. Yani birisi bana otobüste bu sıcakta soğuk minik ve masum bi karpuz dilimi uzatsa asla hayır demem ve çok da dua eder bunun Allah'ın bir lutfu olduğunu, kesinlikle iyi günümde olduğumu düşünürdüm.

Velhasıl bu dolaptan çıkmış soğuk karpuz kolay kolay ısınmıyor. Yani özellikle sıcak çok sıcak daha da sıcak olacak günlerde kendinizi bir yarım karpuzla kurtarabilirsiniz. O ağzına atınca her yer buz olan ciklet reklamları yok efenim kafaya dikip gulk gulk içip "ohh" diye serinleten kola ve icetea reklamları ve traş olunca kendini bi an aqua parkta bulan adamın traş bıçağı reklamları hep yalan. Ee.. Tamam traş bıçağı farklı konseptte ama hiçbiri şu karpuzun verdiği etkiyi vermiyor be.