bugün

kişinin kafasına pek takmaması gereken, "direkten dönen toplar, kaleci kurtarışları falan yaktı beni, hem can tongo bile 1 e 3 veren kuponlarıyla yatıyor ben mi yatmayacağım" diye teselli etmesiyle son bulan durum.
(bkz: insanın içine iddaa kaçması)
(bkz: üst ne lan)
o an gelir düdük çalar. belki de son maçınızdır. o zaman daha da hüzünlü olur. daha sonra futbolun felsefesini düşünürsünüz "bunlar sahaya gol atıp kazanmak için çıkıyor." dersiniz. ama o 22 futbolcu hiç gol atamaz. ve en az 3 gol beklediğiniz maç yine bir iddia terimiyle alt olur. iddia sizi alt etmiştir.
1.02 oranlık barcelona-basel maçından yatmaktan daha olası bir hadisedir.
"ben iddaa uzmanıyım olm. ne oynasam tutuyo. bu banko üst olur" diyen gencimizin millete taşşak konusu olmasına vesile olcak durumdur.

şöyle bir anım vardır hatta. lise zamanları, iddaa delisi bi eleman vardı bizim sınıfta. paso atıp tutardı "süper iddaa oynarım olm, 1 e 3, 59 e 32, 90 a 31 lan tutcak olm" diye. herifin ego dağları taşları delmiş durumdaydı. sonra iddaa yaparken bu maç* alt biter demişti. maçta tam 8 gol olmuştu. işte o günden beri herifi ciddiye alan olmadı. yazık oldu.
+7 oynanmış maçın 0-0 bitmesinden daha az acı veren durum.
kesin şike vardır mına koyum diyerek kendini tatmin edersin.
(bkz: 100 beklenilen sınavdan 0 almak)