bugün

ibrahim Hacıosmanoğlu: "FB maçı öncesi hakem Bülent Yıldırım'ı aradım ve maçı hakkaniyetli yönetmesi konusunda görüşümü kendisine ilettim.

Bir kulüp başkanı maçın hakemini maçtan önce nasıl arıyor? Telefonunu nereden buluyor? Hakem neden telefonu açıyor. Bir sürü soru.

bu nerde gorulmus arkadas
türk futbol tarihinin en rezil olayıdır. maçtan 2 gün önce açıklama yapıyorsun, onunla da yetinmeyip "nerden bulduysan artık" maçın hakemi bülent yıldırım ı telefonla arayıp isteklerini söylüyorsun.

ve bunu yapan bu güne kadar sağa sola şeref yoksunu demiş ironik herif!

fenerbahçe seni gömer ulan. at tarrağı.
şikedir.
tff nin hükmen ts yi mağlup sayması gereken maçtır. bir spor kulübünün başkanı maç öncesi maçı yönetecek hakemi arayıp hakedenin kazanmasını söyledim diye açıklama yapması etik ve hukuki anlamda hoş değildir.

hakem neden vardır. tarafsız olup maçı objektif şekilde yönetmesi için tff nin standartlarına uygun koşulları beslediği için oraya atanmış o maçı yönetme hakkına sahip olmuştur. tff buna sessiz kalıyorsa ve bu gibi şahısların açıklamalarına zemin hazırlıyorsa da topluca istifa etmelidir çünkü yönetemiyor anlamına gelmektedir.

hukuken cezası ağırdır şu yapılan açıklamanın. kaydı varsa ortaya koysun dinletsin hep beraber dinleyelim ne söylediğini. tehdit etmediğini farklı bir şey söylemediğini nereden bileceğiz?

böylesi sadece türkiye de olur zaten. futbolun iyice cılkı çıktı memlekette. neler konuşuluyor neler dönüyor daha kim bilir.
son derece gereksiz bulduğum olay. ancak sahada kasıtlı bir hakem olursa takımı sahadan çekerim açıklamaları ile birleştirilince bu yaşananlar hacıosmanoğlu'nun maçın hakemi konusundaki endişesini gösterir nitelikte. bu tetikçi hakemi tff bu maça atayarak niyetini bir kez daha belli etmişken trabzonspor camiasından gösterilen tepkiler son derece yerindedir. ama şu arama mevzusu olmasa daha iyi olurdu. unutulmamalı; hakem üzerinde lehte bir baskı oluşturmak için değil adaletli bir yönetim anlayışına sahip olunması istenmektedir. hakem odası basanların şaşırmış olması beni de şaşırtmıştır.
hakem odasını basan şikeci başkanlarına laf söyleyemeyen gavatları kudurtmuş olaydır.

Herkes biliyor kimin ne bok yediğini. Rahat olun..
hak aramanın da bir adabı vardır. sen bir spor klubü başkanıysan hemde türkiye nin 4. büyüğü sanıyorsan o klubü; bak büyüğü demiyorum sanıyorsan diyorum; böyle hak arayamazsın!

kaldırıp telefonu eltini mi arıyorsun sen maç öncesi? neden hep fenerbahçe maçı öncesi hortluyorsun bu şekilde? asıl sorulması gereken budur.

iki cevap geliyor akıllara, ki tuttuğun takıma göre değişiyor bu cevaplarda;

1- adam hakkını arıyor, fb ile oynanan maçlarda olmasının sebebi fenev şikeci klüp. aha bu cinconlu ve yamağı hamsi beyinlilerin düşüncesi.

2- manipule etmek için belki de gerçekten hakemi baskı altında bırakmak için art niyetli bir şekilde aramıştır. bu da fenerbahçelilerin düşüncesi.

her ikiside gerçeklik payı olan düşünceler.

asıl önemli olan; sen niye hakemi arayıp bu şekilde düşüncelere sevk ediyorsun toplumu milleti? klüp başkanısın sen! git yargıda ara resmi olarak ara hakkını. ağlamayana meme yok eyvallah da, ağlamanın da bir adabı var.

not: evet fanatik fenerbahçeliyim. yanlı bir entry yazdım. eksileyin amk! bunların hiçbiri cumartesi günü hamsinin kilosu 20 lira iken zevk olsun diye buğulama yapacağımızı değiştirmeyecek!

not2: keşke o zokora denen şahsiyet de olsaydı takımınızda. gerçi onu aratmayacak biton futbolcu (!) mevcut. bizim takımımızda olan emre, volkan gibi...*
Birisi su adami ligden mi atacak ne yapacaksa yapsin sonra macta olay ciktigi zaman taraftari suclamayin..Su anda bu ahlak yoksunu herifin yaptiklari tamamen ortami germek..Bizim trabzonlulara karsi dusmanligimiz yok anlayin bunu..Normal bir maç olsun herkes zevk alsin..Ama bunun gibi adamlar yuzunden mac yerine baska seyler izliyoruz..Cikarin boyle adamlari men edin futboldan..
Spor katili küçük çaplı bir mafyanın yaptığı saçmalıkların bir yenisi.
güncel Önemli Başlıklar