bugün

bazı eziklerin üzerlerinde yığılmış iri bok dağının bir parçasını başka bir tarafa sıçratabilir miyiz çabasıdır.

güya ibrahim akın kupa finalinde beşiktaş için şike yapmış.

valla ben bizzat o maçta o tribündeydim, allah'tan yapmış bir de yapmasaydı beşiktaş'ı tek başına parçalayacaktı herhalde,

o gün öyle bir oynadı ki ibrahim, bir gol attı, bir topu direkte patladı, net iki yüzde yüz gol pozisyonu oluşturdu, doğrusu bizim defans komple onu tutmak için ne yapacağını şaşırdı.sonuçta beşiktaş o finali bir penaltı farkı ile son anda kazandı malum.

alınan bilgiye göre durum şudur, beşiktaş tayfur'un isteğiyle ibrahin akın ile ilgilinemye başlıyor, neyse bu arada 8 aydır operasyon yapan emniyet'in bir takım şüphelerinden dolayı ibrahim akın'ında dinlediği telefonundan transfer komitesi başkanı serdar adalı arıyor.ve seneye onu istediklerini söylüyor, ibrahim akın'da galatasaray'ın da teklifi olduğunu ,ilk olarak orayı arzu ettiğini söylüyor, serdar adalı transfer için şartlarını ve teklifini yineliyor, ibrahim de düşünmek istiyor, serdar adalı'da eğer bize geleceksen finalde de çok zorlamazsın artık bizi gibilerden espri tarzı birşey söylüyor, gülüşmelerle telefon görüşmesi bitiyor, bir daha da başka bir görüşme hiç olmuyor.

sonrasında bu operasyon patlıyor ve tapelere (tape: emniyetin dinleme kaydının teknik ismi) ibrahim'in telefon da dinlendiği için bu görüşmede yansıyor, emniyet görüşmede üst derece bir şüphe duymasa da usulen bir ifade alınması gerektiğini düşünüyor ve bunu da serdar adalı'ya bildiriyor, adalı'da kamp bitimi gelerek ifadesini vereceği yanıtını veriyor fakat sonradan olay çok dallanıp budaklanınca ve kendisine bu duyumlardan dolayı çamur atma eğilimleri çoğalınca bundan rahatsız oluyor ve emniyete kamp bitimini beklmeden gelip ifade verme işini bitireceğini bildiriyor.

olay budur.

zaten herkes görmüş ve artık bilmiştir ki, bu olay çok ciddidir ve emniyet olayla ilgili haklarında ciddi delil ve belge bulunan herkesi kim olursa olsun gözünün yaşına bakmadan nerede olursa olsun ansızın, habersiz yaka paça almıştır.

yani öyle suçlu gördüğü kimseye, "ifade vermeye geliniz" davetinde falan bulunmamıştır, bulunmaz da zaten görüyorsunuz.
Hatta ''şike yapmak caiz midir'' diye bi sorusu da vardı yani
ibrahin akın'ın "şike caiz midir" şekline bir hocaya sorması ve bunun da tapelere yansıması olayı ise beşiktaş'la ilgili değil ,maalesef yine kayıtlara göre fenerbahçe'li malum yöneticilerin yaptığı şike teklifi sonrasındadır, hatta fb.lilerin dolar olarak yaptığı teklifi icazet aldıktan sonra euro olarak talep ediyor.(kayıtlara göre tabi)

not: maalesef dedim çünkü bir beşiktaş'lı olarak fenerbahçe'nin düşürüldüğü duruma samimiyetle çok üzülüyor ve sinirleniyorum.