bugün

avea nın acun' lu reklamlarıdır.
bu olsa olsa rüştü rençberin oynadığı, repliğinin "golf yerim ama gol yemem" olduğu ülker golf reklamdır herhalde.
fbtv'nin ilk zamanlarında yayınladığı reklamlar.**
(bkz: esco)***
bellona ya da istikbal ya da öyle bi şeyin reklamı. anlatamadığım bu reklamın sonunda korkunç bi ayıcık korkunç biçimde iyi uykular demekte. kim seslendirmiş bilmiyorum ama kabus gibi.
en tatlı sabahlar çokokremle başlar, çokokrem.(ege pen reklamlıyla müzik benzerliğinden hep sonunda deceuninck demesini beklediğim reklam.)
herkese beşer beşer
nefis sucuk beşler
beşler olmayınca
sucuk ekmek yemezler.
kesinlikle ipek mobilya reklamı.hangi yaratıcı reklamcının fikriydi acaba bu reklam senaryosu çok merak ediyorum.benim mesleğim olmamasına rağmen iddia ediyorum ben daha iyisini yapardım..
sinan bengier ve selahattin taşdöğen in oynadığı bi sucuk reklamı vardı böyle karlı bi ortamda, şahin sucukları olması lazım.. reklamın sonunda şöyle bir ses gelirdi ; "Şahin, meyd in gayseri, ehehahuaehuaha"..
hiç şüphesiz "ahmet ipek sucukları" reklamı. "sucuk vaaa, ahmeddd ipeek vaaaa" demesi ile gerçekten en rezil reklam olma yolunda ilerlemektedir.
(bkz: afyon emirdağı).
su yunanlı kızın oynadıgı bizim çorba reklamı neymiş efenim 'ben 40 yıllık türk aşçısı olduuu' bi de kadının ısrarla 'ama o bir sııır' diye tekrarlayıp şıp diye tarifi söylemesi..anlıyoruz biz seni canım..
bilimum temizlik gerecinin reklamı. nedense bu sektör artık cimri midir nedir yıllardır "pis mutfak pif ile pırıl pırıl" kalıbından çıkmamışlardır... hatta (bkz: ayşe teyze)
(bkz: dabi dabi mısır çerezi)
(bkz: ufo)
mr muscle temizlik ürünlerinin reklamları.
binbir gece dizisindeki o tipitip çocuğun ve onun bakıcısı olan azeri kadının oynadığı yoğurt reklamı sanırım. ya da ona benzer bir şey. tiksinç bir reklam. çocuk zaten çok itici. hele o kadın.
"avantajın varsa avantajın var"

diye bir reklam vardı. bir reklam bu kadar mı moron olur. 90'lara döndük sandım.
bir halı markasının * gerçek aşk sloganıyla piyasaya sürdüğü halılarının reklamı. bir de ortalıkta ufo benzeri birsey dolanıyor. Ona da gıcıgım zaten. Ne akla hizmet sen alt tarafı ayagının altında ezeceğin halı ile aşkı bağdaştırabiliyorsun. halısına aşık olan var mıdır?
tanım:kosla oksi ekşın reklamları.
*
(bkz: gol yemem sörf tabii ki yerim)
kadınlara zorla calgon kullandırtmak isteyen ukala dümbeleği teknisyenin yer aldığı calgon reklamı.
ele gecirilen ilk cismi televizyona firlatma istegi yaratan tiksinc reklamlardir.

(bkz: var mi nazo gibisi)
cem yılmazın `türk telekom reklamları. *
nazo reklamları.
mistır masıl reklamı *