bugün

devamını dilediğim çok güzel bir etkinliktir. başka şehirlerde başka çocuklarda mutlu olsun gerektiğinde seve seve destek oluruz maddi ve manevi.
Konya`da cocuklar icin birlesen yürekler oldugunun simgesidir.
Insanlik ölmedi beya. up! up! up!
mini mini eller ve kocaman yürekler için her şeye değer kampanyadır.
ben bi' bok yapamıyorum şahsen, üzülerek.
yapabildiğim tek şey, "bakın lan buraya" !
(bkz: aslanbaba ilköğretim okulu nu boyuyoruz kampanyası)

(bkz: aslanbaba ya kitap gönderiyoruz kampanyası)

kampanyalarını yapmıştık beş sene evvel. yazarlarımız sayesinde okul boyanmış, kitaplar da temin gelmişti. şimdi de bir şeylerin yapılabileceğini düşündüğüm kampanya.
Eski zamanlarda yaptığımız gibi çocukların oynayacağı türlü türlü yarışlar yapılıp(balon patlatmaca , halat çekmece üstteki arkadaşın dediği gibi çuval yarışı gibi ) çocuklara ödül olarak kitap vs. bir şeyler verilebilir . Çocukları da pek sıkmayın konuşmalara boğmayın.
öncelikle şunu belirteyim bu bir şenliktir. çocuk şenliği. koca koca insanları eğlendirme şenliği değil.

bugüne kadar yapılmış olan büyük bir hata var, okul öncesi şenlikleri yada çocuk şenlikleri yapılır bu ülkede, eşek kadar adamlar sandalyelere oturur( hele ki bir de protokol vardır, her türlü kodaman oradadır, üstlerine bir de güneşlik yapılır.) ufacık çocukların kendilerini eğlendirmelerini beklerler.
çocuklar 2 ay durmadan gösteriye hazırlanır sonra şenlik ! gelince sırayla çıkar gösterilerini yaparlar. izleyenler eğlenir eğlenmesine de o çocuklar eğlenmez. hayatlarının sınavını verirler o yaşta yüzlerce kişi önünde. tüm bunlara rağmen bir de utanmadan şenlik derler buna.

tavsiyem şudur, yukarıdaki fikirleriniz harika. geliştirilebilinir. orada yapılacak olan şey tamamen çocukların eğlenmesine yönelik olmalı. bütçe neye yetiyorsa ona göre davranmalı. ve eşek kadar adamlar değil çocuklar eğlenmesi hedef alınmalı.

hiç mi paran yok, uçurtma uçur, balon şişir, herkes bir tepsi tatlı yapsın gelsin ve birbirine ikram etsin, aileler çuval yarışı yapsın çocuklar izlesin... gibi.
güzel bir kampanya olmuş.
çocuk dediniz mi akan sular durur, program hakkında biraz daha bilgi verirseniz daha aydınlatıcı olacaktır.
(bkz: updullah)
balonları süsleri özenle yerleştirin, gelecekle ilgili çocuklara fikirlerinizden falan verin, sonra evlerine dağılsınlar.
itlik pislik peşinde koşan işe yaramaz yazarlar illa küfür mü edeyim bir katkıda bulunun lan taş atıp kolunuz yorulmayacak..

bir sözlük orospusu için kırk takla atar maymun olursunuz şurada bir destek olun dedik sanki dünyaları istedik mk..

neyse herkes olan olmayan bir fikirde bulunsun mümkünse para toplayalım bir destek olalım olmadı gidelim topluca zirve de olmuş olur hem...

evet başlığı da canlı tutun lan..

22 yaş altı bayanlar siz bile gelebilirsiniz bak ses etmiyorum..
Herkes destek demiş de bir kişi de yol göstersin. Nasıl bir destek gerek. Para mı gönderelim şenlikte satılan ürünlerden mi alalım, toplanıp konya ya mı gidelim. Söyleyin lütfen.
Destek verilmesi gereken bir kampanya.
evet nabıyoz?
gelişmelere konu olacak derinlikte bir kampanya olmasını dilerim.
Yazarların Sol frame'i osuruktan başlıklarla sikertmekten fırsat bulamadığından fazla ilgi görememiş kampanya.

Edit: Ne oldu lan, zorunuza mı gitti liseliler. Okuyup eksi vereceğinize kampanyaya bir destek verin.
selçuk üniversitesinde öğrenciyim, yapabileceğim bir şey varsa özelden ulaşın dostlar.
belki 4 yıl önce falan olsaydı tutardı kampanyası.
ama sözlüğün şu an ki durumu hüyük ile yarışacağı için bence tutmaz. önce uludağ sözlük kreşini bir kuralım da, sonra başkalarına destekte oluruz.

acı ama gerçek.
pek de ilgi görememiş kampanya.
ULUDAĞ SÖZLÜK'ÜN ESKi ULUDAĞ SÖZLÜK OLMADIĞINI ORTAYA KOYAN BAŞLIK. BIRAK YARDIM YAPANI, BAŞLIĞI GÜNCEMDE TUTMAK iÇiN ALTINA YAZAN BiLE YOK...
(bkz: sen olsan ne yapardın)
gönlü zengin uludağ sözlük yazarlarının katkılarıyla coşturacağı kampanyadır. mevzuu çocuksa herkes elini uzatır herhalde!!!
konya'nın küçük ve şirin ilçesinde, yeni kurulmuş hüyük kadın dayanışma derneğinin organize ettiği şenliğe destek kampanyasıdır. 23 nisan'da çocuklara düzenlenecek olan etkinlikte tiyatro, çizgi film karakterleriyle çocuklara çeşitli etkinlikler sunulacaktır. desteklerinizi ve fikirlerinizi bekliyoruz.
başlığı gündemde tutarak da yardım edebilirsiniz.

edit: -düğün salonu kiralandı.
-çocuklara küçük bir tiyatro gösterisi hazırlandı.
-çocukların beğenebileceği karakterlerin kostümleri kiralandı.
- balonlar alındı.
-mısır patlatılacak.
-yüz boyama vb etkinlikler ayarlandı.
-palyaço gösterisi yapılacak.

not: özellikle ihtiyacımız olan çocuklara hediye verilebilecek çocuk kitapları, boyama kitaplari, şeker, çikolata gibi malzemelerdir.

edit: facebook hüyük kadın dayanışma derneği grubundan çalışmalara bakılabilir.