bugün

akp genel başkan yardımcısı hüseyin çelik'in kılıçdaroğlu'nun vaatlerine verdiği yanıtla yardığı açıklamalar olmuştur.

--spoiler--

"çocuklar duymasın diye bir dizi var atv'de şu anda. orada bir 'çaycı hüseyin ve arkadaşı şükrü' var. ikisi de bir baltaya sap olamamış, günlük yaşayan ve kendilerine teklif edilen her işe 'bu bizim işimiz' diyorlar. iki gün sonra hezimetle, yüzlerine, gözlerine bulaştırarak bu işten vazgeçiyorlar, bir başka işe geçiyorlar. bir de orada yine sayın kılıçdaroğlu'nun durumuna benzeyen 'seyyar tayyar' var. ne söyleseler 'bunu ben icat ettim, bunu ben buldum' diyor. sayın kılıçdaroğlu'na ne deseniz askerlik meselesi, 'bu bizim işimiz, biz bunu çözeriz' diyor. peki emeklilerin sorunları, 'bu bizim işimiz biz bunu çözeriz'. çiftçiler, üniversite öğrencileri, yurt meselesi, taşeron işçiler, atanan öğretmenler, darbelerle mücadele 'bu bizim işimiz, biz bunu çözeriz' peki nasıl çözeceksiniz? 'aile sigortası getireceğiz, her aileye 600 lira para vereceğiz' diyor. bir maliyet çıkartıyorsunuz, korkunç bir maliyet. peki nasıl halledeceksiniz sayın kılıçdaroğlu? 'arkadaşlar çalışıyorlar'. peki kaynağı ne? 'benim adım kemal'. 'bizimkiler' diye bir dizi vardı. orada da cemil diye biri vardı. ne söyleseler 'benim adım cemil' diyordu. benim kemal, benim adım cemil'le kimse bir şey çözememiştir."

--spoiler--

kaynak: internethaber

ulan gülsem mi ağlasam mı bilemedim.
(bkz: hüseyin çelik hayatım diziye katılsın kampanyası)

adam biliyor beyler. dağılalım!