bugün

iyi bir yazardır, size göre faşist vs. kimliğini bir yana bırakın ve okuyun. bozkurtların ölümünden başlanabilir
görsel

Var ol!
Irkçılığa laf edersiniz bu zatı muhterem turkish hitler tadında bir adam kalkmış varolsun v.b şekilde zirvaliyorsunuz birde cidden komedi.
"vaktiyle bir atsız varmış"; var olsun!
boş mevzu konuşanlardan bıktık. beni nihal atsız ve kitapları ile tanıştıran sen yaptığın en doğru şeymiş.
lise çağlarında telefonumu kaptırdığım hocanın bana "şunu ezberle vereceğim" demesiyle oturup bir şiirini ezberlediğim şairdir.

siyasi de bir yönü olmasına karşın en sevdiğim yönünün "ay senden ışık alsa da bir renge bürünse"dir.
Yatağında ölmeyi hatırından sök, çıkar!
Döşeğin kara toprak, yorganındır belki kar.
Sen gurbette kalırsan, ben ölürsem ne çıkar?
Ruhlarımız buluşur elbet “Tanrıdağı”nda.

Vaktiyle bir atsız varmış, var olsun.
gazeteci ve yazar yağmur atsız, ünlü türkçülerden olan babası nihal atsız’ın nasıl kafatası ölçtüğünü anlattı. yağmur atsız, yeni yayımlanan ‘ömrümün ilk 65 yılı’ adlı kitabında, babası için, ‘yakın çevresi, konu-komşu bir yana, hemen hiç tanımadığı insanların bile kafataslarını ölçer, kılı kırk yararak hesabını yapardı’ dedi.

tabii kafatası ölçümüne göre türklük oranı düşük çıkanlar son derece müteessir olarak ayrılırlar, fakat bilimin katı ve acımasız gerçekleri karşısında mukadderata boyun eğmek zorunda kaldıkları için mutluluğu belki de başka alanlarda arama imkánı üzerinde dururlardı. ancak bu rizikolarına rağmen yine de hakikati öğrenmek isteyenlerin sayısı pek eksik olmazdı. sırf bu meraklarını tatmin için istanbul’un ta bir ucundan kalkıp maltepe’deki evimizde atsız’ı ziyarete gelenler nadirattan değildi.

yani bu adam milletin kafa tasını ölçmüş, bakın ölçtükleri türk hisseden insanlar türk müyüm diye merak edip yanına gelen insanlar.

ülkücü, sağcı yada artık her neyse. atsız abimiz kafatasını ölçüyor. türklük durumunu kendi çıkarımlarına göre bulamazsa.(artık nasıl hesaplıyorsa) onu çevresinden uzaklaştırırmış. muhattap olmazmış o kişi ile.

bizim akıllı sağcı kesimimizde gider ulan acaba türk müyüm lan ben diye kafatası ölçtürmeye yanına gidermiş.

- ölçün mü abi?

- ölçtüm hasan 50 santim kafan var hacı sen bizans tohumusun siktir git buradan bir daha da evimden içeriye adımmını atma.

gibi geyikler dönmüş.

atsız deli diyoruz da inanmıyorsunuz.
milliyetçilik ile ırkçılık arasında ince çizgi vardır.

atsız, o ince çizgiyi aşmış adamdır.

Atsız'ın en belirgin özellikleri; sapıklık derecesindeki türk ırkçılığı, güzel şiirleri, mustafa Kemal'e hayran olması* ve delirmişlik derecesindeki inatçılığıdır.
--spoiler--
Gerçekde o “kafatası ölçme âleti” Mânevî Babası Dr. Rızâ Nur’dan kalma bir havsala ölçme âletiydi.
--spoiler--

manevi babası rıza nur'muş. bende diyorum nereden geliyor bu atatürk sevmemezlik ve meczupluk *
ırkçı yazar müsveddesi. bu adamı ciddiye alanla tartışmam bile.
Siyasi düşüncesi benim için önemli değil ben şarkılarını seviyorum deyip ahmet kaya dinleyenler aynı muameleyi bu adama yapıyorlar mı?
dünya da ki tüm halkları düşman kabul edip türk ün türkten başka dostu yoktur anlayışını benimsemiş hastalıklı tip.
Meclis tutanakları dedikleri şey milletvekillerinin konuşmalarından ve ortaya attıkları iddialardan ibaret. Bunu gerçekten söylemiş gibi ikide bir "Atsız Atatürk düşmanıdır" vesvesesini yaymaya çalışan yoldaş chpliler otursun önce bunu nerede söylediğini açıklasın.

Mecliste bir milletvekili size oruspu çocucuğudur dese harbiden oruspunun evladı mı oluyorsunuz?
--spoiler--
1040 yılında kurulan “Batı Türkeli”nin yani Türkiye’nin cumhuriyet çağı gerçekten bir cumhuriyet değildir...
--spoiler--

Girişini okumadan cımbızla bir bölümünü almak en kibar haliyle oruspu çocukluğudur. Ayrıca Atatürk chp değildir. Kemalizm hiç değildir.
--spoiler--
Mustafa Kemal Paşa, siyasî dehası ile Rusları kündeden attı. Fakat komünist partisinin faaliyet gösterdiği kısa süre içinde komünistler de Türkiye'de bazı subaşlarına yerleşebildiler. " (TÜRKÇÜLÜĞE KARŞI HAÇLI SEFERi)
--spoiler--
--spoiler--
"Türk tarihi son asırlarda öksüz ve mütehassir kaldığı bir Türk Dahisine kavuştu ve onu ölmez bir "şaheser" olarak sinesine aldı. Türkün Tunç iradesini tem eden bir deha doğdu. Garbın ilim metotları Türk kafasına girerse ne harikalar doğacağını bütün dünya Öğrendi. Fakat artık irademizin kudretinden emin olarak kendi içimize ve işimize bakmaya mecburuz." (ATSIZ, ATSIZ MECMUA SAYI 1 SAYFA 1)
--spoiler--
vasıfsız ve balon bir balici.
Zaten bana göre bu dünya kürt türk arap çerkez ermeni diya ayrılmıyor faşistler ve insanlar diye 2 ırka ayrılıyor.

Kürtleri sevmiyormuş Halbu ki ben biz ona aşıktık biz bu kürtlerin ve sosyalistlerin kanına susamıs faşist vampire aşıktık he he heeee.
Devrinin ilber ortaylısıdır velakin hak ettiği değeri bulamamaktadır.

Dipçe : imla
solcuların, kendisine önyargıyla yaklaşması nedeniyle en azından dört muazzam roman okuma şansını kaybettiği müelliftir.
Kürtler neden bir ermeninilerin dinsizin (apo) peşinden gidiyor gibi klişe sözler kullanan güruhun bu adamın peşinden gitmesi.... çünkü bu adam tam bir faşist tam bir dinsiz
Var olsun!
bune lan tam aranıyor olmuşlar amk.
itler bile gülecek kimsesizliğimize.
H. Nihal atsız.
chp tarafından değil kürtçü inönü tarafından baskılara maruz kalmıştır.