bugün

Helal olsun valla, sanırsın ki tarantino. Bu ülkede bu kadar yetenekli yönetmen üstad varken bu neyin kafası?!!
reco'nun başbakan, binali'nin bilişimden sorumlu bakan, davutoğlu'nun dışişleri bakanı olduğu bir ülkede hülya avşar overqualified kalmıştır...

nerde yaşadığınızı zannediyordunuz ki? kate balanchett vardı da organizatörler seçmedi mi?

sol tarafa bak anlarsın elimizdeki insan kaynağının kalitesini...

not: kay parker'ın da 30 yıllık film-sinema geçmişi var ama ona sanat denmiyor.
türel'in harika bir organizasyon yaptığı altın portakal, akaydın döneminde armut festivaline döndü. akaydın'ın hocanın yaptığı iş bu kadar olur. hülya avşar'da kimmiş ya bari yanına ajdar'ı da koyun tam olsun. antalya'yı yönetemiyorsun hocam hem de hiç sana oy verenler çok pişman. lütfen gelecek seçimde çekil köşene git evine daha fazla insanların nefretini kazanma. yapamazsa hoca yapamaz.
acun'la nihat doğanda jüri üyesi olurlar artık.
banu alkan'ı üzmüştür.
tek masturbasyonla türk sinema tarihine altın harflerle kazınmış kişi büyük servet sahibi olup cürilere başkanlık yapabiliyor. bizim yazarlar günde en az 5 mastürbasyonla bi adım yol alamıyorlar. te allam çelişki değil mi bu?
- nasılsınız adem bey?
+ teşekkürler, siz nasılsınız?
- iyiyim sağolun.
+ doktora tez savunmanız nasıl geçti?
- iyiydi. Maksillofasial kistlerin con bean tekniğiyle radyolojik değerlendirmesi üzerine çalışmıştım, jüri çok beğendi. Özellikle hülya hanım.
+ hülya hanım mı?
- hülya hanım ya bizim hülya avşar.
+ hülya avşar!? Bildiğimiz hülya avşar?
- evet. Jüri başkanı yapmışlar kendisini.
+ bizim hanımın bir arkadaşı da heyet raporunu ondan almış demişlerdi de inanmamıştım.
- yaa yaa.
bu güne kadar ki jüri başkanları çok mu iyiydi sanki.

hülya avşar'da her ne kadar medyatik kimliği ile öne çıksa da yılların sinema oyuncusudur. hemde oyunculuğu iyidir. sinemayı da iyi kötü bilir.
eğer hülya avşar bundan önceki jüri isimleri çok kaliteli olsa eleştirilirdi ama, yıllardır altın portakal jürilerine kimler girmedi ki..
Eğer tecrübeye göre bu seçim yapılıyorsa daha fazla tecrübeliler var. eğer oyunculuğa göre bu seçim yapılıyorsa daha iyi oyuncular var. eğer sinema hakkındaki bilgi birikimine göre yapılıyorsa çok daha bilgili ve tecrübeli yönetmenler, eleştirmenler var.

ama yok popülerliğe göre yapılıyorsa, ilgi çekmeye göre yapılıyorsa, mehmet açarın belirttiği gibi 'festivalin çok konuşulması' için yapılıyorsa, o zaman doğru seçim. ama böylesi bir amaç için hülya avşar'a da gerek yok, jüriyi acun ılıcalı, sergen yalçın, quaresma, ibrahim tatlıses gibi kişilerden kurabilirdik. o zaman şimdiki durumdan da daha çok konuşulurdu.

bir sinema festivalinden beklenen halkın beğenisinden bir gömlek yukarıda olup o beğeniye ilham vermek, ışık tutmaktır. halkın beğenisini karşılama namına seviyeyi indirgeyerek sinema sanatını ucuzlaştırmak doğru bir seçenek gibi gözükmüyor bana.
niye bu kadar kıyametin koptuğunu anlamadığım hadise.

1- bu kıyamet kopsun diye böyle bir şey yapılıyor zaten
2- bu kadın magazinle beslense de, sinemayı buna hiçbir zaman malzeme yapmadı. hiçbir şeyi de inkar etmedi.
3- bu kadın çok iyi bir sinema sanatçısı. bu tescilli zaten. müziğe ayırdığının yarısını sinemaya ayırsa, çok daha farklı yerlerde olurdu.
4- daha önceki jüri başkanları kimdi?
5- jüri başkanı olmak adına kim, ne kadar bilgiye sahip?
6- levent kırca beni ilk kez güldürdü.
Levent kırcayı bir kez daha sevmeme neden olan olaylar örgüsünün başlangıcı.
zaytung, konu ile ilgili son dakikasıyla yine yarmıştır.

--spoiler--
Hülya Avşar'ın Altın Portakal Film Festivali'nde jüri başkanı seçilmesiyle jüriden ayrılan Levent Kırca'nın yerine Sergen Yalçın getirildi...
--spoiler--

ülkedeki sanat anlayışının ne hale geldiğini gösteren çok güzel bir uygulama olmuştur avşar'ın jüri başkanı olamsı.

siyasetteki adamlardan da siyasetin ne hale geldiği.
eğitimin başındaki tiplemelerden de eğitim kurmunun nasıl bir dram yaşadığı zaten bilinmektedir.

yok arkadaş, vallaha bu ülke yaşanılacak bir yer değil.
tayyip erdoganin basbakanlik yaptigi ulkede, cok da bir sey olmayandir.
paran varsa olursun.