bugün

kıymet nadir bindebir'in sitesine mektup gönderen bir psikologun feryadıdır.

--spoiler--
"Hükümetin hedefinde şimdi de biz psikologlar varız. Sağlık Bakanlığı duyuru yayınladı. Psikologları sınava sokarak yetki belgesi verecekler. Diplomamız, masterımız, doktoramız bu alanda uzman olduğumuzu göstermeye yetmiyormuş gibi 'yeterlik sertifikası' almak için sınava tabi tutulacağız. Son on yılda Türkiye'de hiçbir sınav hilesiz değildir. Bu yeterlik sınavını kimlerin kazanıp kimlerin kazanamayacağı önceden belirlenmiş olabilir. Kazanamayanların lisansları iptal edilebilir ya da Bakanlık emrinde idari görevlere kaydırılabilirler. Yani hükümet tarafından tüm kariyerimize ipotek konulabilir.

Din psikologu diye birşey icat ettiler. Hastanelerde görevlendireceklermiş, ölümcül hastaya psikolojik destek verecekmiş.

imam hatip mezunu imam, danışma becerisi, iletişim becerisi yok. Hastaya yardım becerisi yok. insana nasıl yaklaşacağını bilmiyor. Psikolojideki davranış değiştirme tekniklerini, gestaltı, insancıl yaklaşımı, bilişsel ve davranışçı yaklaşımları bilmiyor.

Bunlar insanlara nasıl yardım edecek? Ateist ya da müslüman olmayan hastada suçluluk duygusu mu yaratacaklar?

Ya da hasta karşısında imamı görünce sonum yaklaştı diye düşünerek korku mu yaşayacak?

Şarlatanlar, astrologlar 'din psikologu' diye ortalıkta at koştururken, benim diplomam, yüksek lisansım, doktoram yetmeyecek, Sağlık Bakanlığı 'yeterlik belgesi' için beni yeniden sınava sokacak. Bu benim onurumla oynamaktır. Beni Sağlık Bakanlığı işe mi alıyor ki yeterlik belgesi verecek? Üniversiteden aldığım belgelerin hiç mi hükmü yok? Ama diğer şarlatanlar Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 saatlik sertifikalarla yetkilendirilecek.

100 görüşme 50 anket yapmış herkes bu sınava girebilecek Bu yapılan bizim mesleğin altına dinamit döşemektir.
--spoiler--

kıymet nadir bindebir'in girişi ile daha ayrıntılı okumak için:

(#15684381)
ya da

http://www.bakiselamlar.c...-psikologa-ekmek-vermesin
kadir hocanın sitesine ptt yoluyla mektup gönderen bir psikologun feryadıdır.

geçen gün psikologa gittim, hayattan hiç bir zevk almıyorum, hayat çok boş ve anlamsız, biz neden yaşıyoruz. çok kötüyüm bana yardım edin dedim. hmmm anlıyorum, hayat işte napcan olur böyle şeyler takma kafana dedi. bu sözleri duyunca çok rahatladım gerçekten. psikolojik destek şart.