bugün

tarihi realite.

hz. muhammet efendimiz'in soy kütüğü incelendiğinde soyu sümerlere dayandığı görülebilinir, yani kendisi arab değildir.

sümerler de türklerin ataları'dır. (bkz: güneş dil teorisi)
Hz.Muhammed(s.a.v.) Allah'ın kulu ve resulüdür.
Müslüman buna şehadet etmiştir; gerisi goy goy.
(bkz: from turkey hz muhammed)

dabi dabi, hatta annesi de yozgat baadınlıydı.
hz.muhammed kureyş kabilesindendir.

kureyş kabilesinin atası hz.ibrahimdir. bunu herkes bilir.

hz.ibrahim ortadoğuya anadoludan göç etmiştir. onun döneminde anadoluda bulunan devletin adı eti devletidir. diğer adıyla hitit devleti. yani hz.ibrahim eti(hitit) devletindendir. bunu da herkes bilir.

eti(hitit) devletinin ataları orta asyadan ilk göçü başlatan sakalardır yani diğer adıyla iskitler.

iskitler(sakalar) ilk türk kabilesindendir.

bunların hepsi ispatlı, bilinen gerçekler.

hz.muhammedin soyu budur. bunu bilmenin ne faydası olacaktır, tartışılır.
hasan mezarcı'nın arap olmasına benzetilebilir. o bu değil de güneş dil teorisinin kanun zannedilmesi çok düşündürücü.
eski türklerde sübyancılık gibi bir gelenek olmadığından dolayı saçma bir iddia. *
herkes türktür tabi..
türklükten nefret etmek için gerekçe olur. türk değildir, arap' dır kendisi.
Hatta osmanlı torunudur. Osmanlı imparatorluğu o zaman yoktu ama ruhu dünyayı çoktan ele geçirmişti.
Yav he he. Türklere göre herkes Türk zaten. Hatta Nijeryalılar da Türk.
iddialara bakarsak bütün galaksiyi türk yaparlar. Hz muhammed türk ırkından gelseydi bunu en azından bir kere söylerdi.
artık hz. ibrahimin aslında tek tanrıcı firavun akhenaton olduğu yani aslında soyundan gelen ibrani kavimlerin aslında sürülmüş mısırlılar olduğunu iddia eden fransız arkeologlar var. zamanında sigmund freud da hz. musa nın bir mısır prensi olduğunu (geröek adı amenofis) akhenatonun tek tanrılı anlayışını yaymaya çalıştığını on emirin aslında akhenaton tarafından asırlar önce yazıldığını iddia etmişti, Hz. Muhammed de Hz. ibrahimin mısırlı cariyesi Hacer'den(eskiler Haggar der) olma ilk oğlu Hz. ismail'in soyundan geldiği düşünülürse Türk ırkıyla bir ilgisi yok gibi görünüyor.
böyle tek tek uğraşmıyalım en iyisi hz ademi türk yapalım gitsin.
Ben ona peygamber olamazsın demedim türk olamazsın dedim.
samidir, yahudi olabilir, arap olabilir.

yahudilerin zaten böyle bir iddiası da yoktur sahiplenmek gibi bir amaçları da yoktur.

o yüzden araptır.

zaten bu kadar türk yeri varken gidip arabistanda çıkan türk peygamber beklemek bayağı bir ironidir.
ülkücülerin ciddi sırıtarak ciddi olabiliğ dediği durumdur. ulan bu heriflerin beyni nasıl yıkanmış.
Tarihin tozlu sayfalarında yatan ama henüz açığa çıkarılmamış bir gerçekliktir.

Benim muhammed adında bir arkadaşım ve türk. Bu da demek oluyor ki muhammed türk ismi. Dolayısıyla hz muhammed türktür.
sadece hz.muhammed değil, hz.isa ve hz.musa da türktür. Yine hz.ibrahim hz.yunus, hz.yusuf da Türk’tür. Çünkü benim de arkadaşlarımın isimleri. Hatta ilk insan hz.adem de Türk’tür.