bugün

Emanet-i mukaddesler. internet dinin en büyük düşmanıdır sözünün tez konusu. bazı gerçekleri görmek için fethullahçı gençlik olmaya gerek yok. müslüman genç olmak yeter. her değerin puşt olduğu ülkemizde dini değerleri de puşt yapmaya çalışanlar var. bir tanesi ensest ilişki konulu başlığında orgazm oluyor , diğeri kılda keramet olsa isimli argo sözüyle ilgili konuya entry giriyor. sorsan bunlara laikler. din ile devlet işlerini ayırdılar , insan ile din arasındaki ilişkiye de saygısızlığa başladılar. medet ummak ayrı , ben bu emaneti yanımda gezdiriyorum öpüyorum benim işlerim yolunda gitsin diyen zihniyet zaten yanlış zaten bu zihniyeti üretenlerin , buraya yazanların kendileri de yanlış. aklı başında insan çok az. ağzı olan konuşuyor , parmağı olan yazıyor bu ülkede. bu yazıları okuyan bilinçsiz gençler körü körüne zehirleniyor. ne diye bu ateistlikle laiklik arasında sıkışmış hırbolar yüzünden.

edit : bu entry (bkz: hz muhammed in sakalini öpen zihniyet) isimli başlığa girilmiş ve yukardaki entryleri refere ettiği için silinmiştir. dini refere edenleri refere etmekte yasak. yönetilemeyen sözlüğün yazarlarından dine saygı beklemek hataydı zaten pardon.
(bkz: sakal-ı şerif)
dine saygı göstermeyenlerin ne yaparsak yapalım eksileyeceği entry'ler girmektense tanım oarak ''islam dininin peygamberinin sakalı'' diye geçiştireceğimiz başlık.

ha eksilenmekten korkan eksileyenden beter olsun.amaç, niyet bambaşka..
(bkz: put)
sevgiliye ait eşyaların değerli olması kadar normal bir sevgiye muhatap nesnedir. En sevgiliden günümüze kalan, bugüne kadar soyut şekilde öğrendiğimiz varlığın aslında insan, yani melek vs değil bizden biri oluşunu simgeleyen ve aradaki bağı güçlendiren ve onu bize ulaştıranlara rahmet okuduğumuz nesnedir. mübarektir.
(bkz: kıla tapan insan)
senin benim kılı gibi bir şey işte. kıla tapılır mı arkadaş mantıklı olun azcık.

(bkz: kıldan yünden işler)
şimdi ki hacı, hocalara stil olan sakaldır.
tahminim benim sakalım gibidir.ama benim sakalıma kırlar düşmedi daha.
siradan bir insan sakali gibidir. uzun süre kesmezseniz sorun çikarir. bunu bu kadar kutsal sayacak ne var ? sakal lan sakal. kıl bu kıl ! divane misiniz ?
siyah-gri veya beyaz, 5-6 cm uzunluğunda, kıvırcık ya da dalgalı
çene kılıdır.
nedense bu güne kadar camilerde saklanan sakallardan dna testi yaptırmak,
resulün geçirdiği hastalıkları, ölüm sebebini ortaya çıkarmak kimsenin aklına gelmemiştir!
inanmadığım olay.

Bu bize gösterilen, sakal-ı şerif denen şeye inanmıyorum basbaya.
ya arkadaşım bırakın bu işleri. Hz. Muhammed'e ne demişler " ya resulullah ver sakalını da saklayalım " mı demişler? Hadi buldular diyelim.
yaklaşık 1.400 yıldır, etmeyin eylemeyin. Sakal dediğimiz kıl, ben kessem 1 ay durmaz yemin ediyorum. Kıl dediğin 1.400 yıl nasıl dursun?

insanları anca böyle kandırıyorsunuz. Putlaştırıyorsunuz.

Not: müslümanım arkadaşım. Elhamdülillah.
demişler ki; bir sakal bu kadar zaman nasıl dayanır. he işte oradaki rahmeti anlamak için çok zeki olmaya gerek yok. inanmak lazım. Yaradılmışların en güzeli sav efendimiz. belki de en güzel açıklama.
sakal dayanmasına dayanır amma velakin bir emevi uydurması da olabilir.

her mahalle camisine gelebiliyor yahu.