bugün

hz.muhammed gibi örnek bir şahsiyet dünya için çok önemlidir.

1- bu kitabı geniş kitlelere nasıl ulaştırabilirim?
2- toplumsal düzen nasıl olmalı?
3- tanrı profili kusursuz bir şekilde nasıl çıkarılmalı?
4- ayetler arasında nasıl uyum sağlamalı?
5- inanmayanları nasıl inandırabilirim?

ve benzeri düşünceleridir. hz.muhammed ne olursa olsun insanlık açısından örnek alınması gereken bir insandır.
Hz. Muhammed ( sav) in okuma yazması yok.

Edit: aşağı da dinini peygamberini savunurken bile küfür eden insanlara sesleniyorum insan herzaman kendi içinde tutarlı olmalı.
Hz Muhammed kur'an ı kendisi yazmamıştır allah kitabı göndermiş o da kağıda geçirmiştir.

Not:hatta kendi okuma yazma bile bilmez yazılmasına vesile olmuştur.
Hz muhammed (s.a.v.) Kur'anı kendisi yazmadığı için böyle şeyler düşünmesine gerek yoktur. Kuran allah kelamıdır.
"Tamam ulan din yalan yeter saldırmayın inancımıza. Sizin her iddianıza bizim cevabımız var elbet. Ne amaçlıyorsunuz?" diyerek cevaplanılması gereken yazar beyanı.
mustafa kemal den daha buyuk lider olan arap muhammedin dusundukleridir.
amacı sadece arabistandaki arapları birleştirmek ve ahlaki etik değerler kazandırmaktır. ayrıca peygamberlik kültürünede meraklı bir insandır... uç bir hedef olarak görülse de belki yarattığı dinini acem topraklarınada götürmek istemiştir... bunu halifeler başarmıştır. peygamberlik ilan etme fikrinde haticenin kuzeni varaka bin nevfel'den etkilenmiştir... kuranın fikir babasıda bizzat varaka bin nevfel'dir...
müslümanların peygamberidir. iyi bir insandır. devrine göre gerçekten örnektir. fakat inanmıyorum.
Karı kız.
Muhammed, kitap yazmadı.
Muhammed, kitap yazmadı.
Muhammed, kitap yazmadı.
Anlaşıldı mı?
Hz. Muhammed'in okuma yazma bilmediğini bilmeyen yazar beyanı.

Zall sizi sayıyla mı yolluyor? Piyangodan mı çıkıyorsunuz? Nedir yani.
A.a.p nin entry yazarken fikir yurutebilen canli olmasini kanitlayan konu basligi.
kuran'ı eleştirenlerin bir tanesi kuran'ı mealinden baştan sona okuduysa kafamı keserim , tek bildikleri uydurma hadisler üzerinden peygamberimize saldırmak , bak kardeşim hadis kitaplarındaki hadislerden zaten önemli bir kısmı emeviler devrinde uydurulmuştur bana hadis kaynakları ile gelme kardeşim , kuran-ı kerim 'in tek bir insanın aklıyla yazılması kesinlikle imkansızdır içinde izafiyet teorisinden , demir madeninin uzaydan geldiğine kadar sayısız bilimsel ayetler vardır tabi kuran'ı okumadan ahkam kesen geri zekalılar bunları göremez ya da görmek istemez ayrıca cahilin teki yukarıda kuran'ın yazılış amacı arapları birleştirmek falan demiş , sen bana kuran'da arapların övüldüğü veya araplara özel olarak inen veya araplardan bahseden tek bir ayet göster ateist olacağım tabi bunları bilmek için düzgün bir mealden kuran'ı baştan sona okumak lazım ön yargılarınızı bırakın kuran okuyun .
ihlas haber ajans'ına göre o dönemki açlıklarmış. sen düşün artık... *
Yoksa, "Onu uydurdu" mu diyorlar! De ki: "Öyleyse hadi, onun benzeri, uydurma on sure de siz getirin; eğer doğru sözlüler iseniz, Allah'tan başka çağırabildiklerinizi de çağırın." (Hud,13)
lan olm hani okuma yazma bilmiyodu bu? *
Bir toplumda yer alan değerlere saygı duymak gerekir duyulmuyorsa bile kimsenin alay etme hakkı yoktur hele ki mitolojik yargılarsa.
Niye sadece hz muhammed? Bu hesaba gore butunn peygamberler biseyler dusunduler, ayni seyi dusunduler, sonra uygulamaya koydular, boyle bir cogu geldi gitti. Mesela neden cikip ben peygamberim diyen herkese inanilmiyo da bazilari inanilip dinini yaymayi basariyo, bilemiyoruz.
hz muhammed kuran falan yazmadı allah tarafından ona bildirildi o da bize bildirdi ve halifeler tarafından yazılıp günümüze kadar geldi.