bugün

''... madem tanrı herşeyi yaratandır neden insan bir peygamber seçer sorusu da başka bir taraftadır'' şeklinde bir önermede bulunarak; Madem bu eğitimi bize devlet veriyor, neden sınavlarımıza da milli eğitim bakanı girmiyor? Şeklinde konuşacak kadar dar ve salt düşünceli bir çocuğun, zekâsı ve mantığına sahip olduğunu ispatlayan yazarın açtığı başlıktır.

Edit: ''o'' insanlar içinden bir insan, nebi'ler içinde de en şerefli ve yüce peygamberdir. *
allah'ın seçtiği peygamber olması.
allah`ın peygamberi olduğu için sevilir. allah sevgidir sevenle sevilen arasındaki bağdır.
yalnız kuyulara düşüldüğünde içimde umut olduğu için sevilir.
münafikun suresi ayet 3.
enán suresi 125 :bende olmadığı için sevilir .
bu tür başlıkların açılmasının tek ne nedeni sözde ateist olan gençlerimizin inanmak için bir neden arıyor olmalarıdır. Çünkü gerçekten inanmayan adam inanmıyorum der geçer. Inanmak için böyle amaçlarlen zırvalamaz. Ne diyelim allah (c.c) bu genç kardeşlerimizi hidayete erdirsin. Kusurlarını bagislasin.
temizlik kavramında devrim yapmıştır! yılda bir defa yıkananları her ilişki sonrası yıkanmaya, her gün beş defa elini, yüzünü, ayaklarını yıkamaya, dişlerini fırçalamaya, boklu, pasaklı dolanmamaya ikna etmiştir.
ali'nin (allah'ın salat ve selamı onun ve peygamberinin üzerine olsun) kufe gecelerinin dondurucu soğuğunda, beyt-ul malın hakimi olmasına rağmen, üzerinde incecik bir aba ile, sırtında çuvalla, kufeli yetimlere soğuktan titreyerek yiyecek dağıtma şefkatini, o'nun terbiyesi ile kazanması sevmek için yeter de artar bile.
müslümalar için, peygamber sıfatı ziyadesiyle yeterlidir.
fakat ateistler için düşünürsek el-emin yani güvenilir kişi olması yeterince geçerli bir sebep.
ben iki sebepten ötürü de severim o ayrı mesele.
neden yoktur müslüman olmak yeter .
yormayın motoru yakarsınız !
bir müslümana okuma yazma öğretmeleri karşılığında savaşta esir aldığı mekkeli müşrikleri serbest bırakmasıdır.
allah'ın elçisidir.
allah'ın yarattığı bir kuldur.
doğru, dürüst ve şefkatli bir insandır.
kendisini sevmeyenleri dahi sever.

Böyle gider bu liste. siz inanmak istemedikten sonra hiçbirşey inandıramaz zaten sizi. ama madem inanmıyorsunuz, inananlarla derdiniz ne? neden yani, illa size sebebini söylemek zorunda mıyız? seviyoruz kardeşim, peygamberimizdir tabii seveceğiz. bunu yargılamak size mi kaldı?
sevmemek için hiç bir nedenin olmaması.
O' nu sevmek için nedene gerek yoktur . Ama illa Neden gösterirsek insanların dolayısı ile benim bu DÜNYAYA gelme sebebimin hz. Muhammed( sav) olmasıdır. Allah teala' nın bu dünyayı ona olan aşkından yarattığı rivayet edilir.
müslümanız.
(bkz: yaratılanı severim yaratandan ötürü)
sebep gerekmez kalp işidir.hissedersin.kapıların açıksa.ya da reddedersin oda seni ilgilendirir.
onun hz. muhammed (sav) olması, başka nedene ihtiyaç mı var?
allah'ın resulü olduğuna inanmak.
(bkz: la ilahe illallah muhammedun resulullah) *
Sevmek için asla tek bir nedenin yetmeyeceği efendimizi sevmek için tek neden arayanlara:

De ki: «Eğer babalarınız, çocuklarınız, kardeşleriniz, eşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kâr getireceğinden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizlere Allah'tan, O'nun Resulünden ve O'nun yolunda cihad etmekten daha sevimli ise, artık Allah'ın emri gelinceye kadar bekleyedurun. Allah, fasıklar topluluğuna hidayet vermez. (Tevbe/24)
herşey bi tarafa, inanırsın inanmazsın ayrı mesele ama sadece "kız çocuklarını diri diri toprağa gömme" adetini yok etmesi bile yeterli bir sebeptir.
Alemlere rahmet olarak gönderilmesi. Allah c.c. Sen olmasan vallahi hiçbirşeyi yaratmazdım demesi yüzünden.
(bkz: adalet)
yaratıcınında onu sevmesi!
islamın temelinin alçakgönüllülük olduğunu göstermesi.
inanmıyorsanız yaradana, peygambere; devrimci deyin öyle sevin, insan deyin öyle sevin.