bugün

son antropolojik ve filolojik çalışmalar ortaya koyuyor ki güneş dil teorisi bir gerçek bu da hz.ademin türkçe konuştuğu anlamına dolaysıyla cennettede türkçe konuşulduğu manasına gelir ve hatta hz. ademin türk olduğu ve herkesin türk olduğu manası ortaya çıkar.
Teknik olarak hz. Adem (as) tüm dilleri bilmektedir.

hz. Adem her ırkın sahibidir. Yani türk, arap, Kürt, ingiliz vs...

Hepsi onun geninin bir özelliğidir.
kendisi daha düzgünce iki kelimeyi bir araya getirip kendi anadilini konuşamaz, ama gider hz adem türkçe mi konuşuyodu, yok bilmem kim nece konuşuyodu merak eder. naabıcan? iki lafın belini mi kırıcan hz ademle?

tövbe tövbe...
hz adem türkçe mi konuşuyordu sorunsalı ileri derecede geyik ve kofti bir sorunsaldır.
olm git ingilizce neyim öğren. sonra soracaklar işe alırlarken ingilizceyi ne kadar biliyonuz diye.
gel burda eksile ama bak dost acı söyler, sonra vay efendim beni de kimse ikaz etmediydi demezsin.
hey allaam yarappem.
"Üç hasletten dolayı Arabı seviniz: Çünkü ben Arabım, Kur'ân-ı Kerim Arapça olarak nazil olmuştur, cennet ehlinin konuştukları dil Arapçadır.
hadisine bakılırsa Arapça konuştuklarını söyleyebiliriz.
-hz adem'in ana dili türkçeydi.
+ana derken?
kelimeler konusma ihtiyaci anlasilabilme arzusu bunlar bu dunyaya ait eksikliklerdir. yani insanin buna ihtiyac duymasi normal cennetle dunyayi kiyaslamaniz abes birkere yani saniyorum ki hz. ademin dunyada iletisim kurdugu dilin suan butun diller uzerinde etkisi olmasi daha makuldur.hz. adem turktur demek herkes turktur demek olur halbuki ayrilik daha habil ile kabilde vuku bulmustur. herkes turk olmayi degilde insan olmayi kabul edip buna uygun davranabilseydi saayet türk olmanin bi ayrıcalığı kalmazdi . nitekim ben bu ayricalikta türk olmaktan fazlasiyla memnunum. memnun olmadigim konu ise insanlarin biseylere baglanabilip sevebilmesi icin biseylere dusman olmasi geregi hissetmesidir.yanlis buradir .
cevabı evet olan sorunsal. araştırmalara göre karadeniz şivesiyle türkçe konuşuyor, yanız domatese domat demekte ısrar ediyormuş.*
görsel
bunlar güneş dil teorisini de aştı. bakalım dünya daha ne zırvalar görecek?