bugün

dua edin.
besmele cekmek.
halinize sadece şükredin, geçer. ha bir de bakanlar kurulu olarak hacca gidin.

(bkz: hamdolsun)
3 çocuk doğurun. çocuk kısmetiyle gelir, gelen kısmetten de bütün aile nasiplenir.
türkiye bir dairedir. ekonomik kriz de bir doğru. doğru daireye teğettir. kriz de yoktur.
deyin ki 500 milyar dolar borcumuz var çok şükür hamdolsun. ya 1 trilyon dolar olsaydı?

o zaman durmak yok israfa devam. ithal edin kömürleri, alın kendinize trilyonluk zırhlı arabaları, seksen defa
yenileyin kaldırımları, doldurun istanbulu lale bahçeleriyle. hamdolsun.
istifa edin.
ahkam kesmeye devam etsinler. belediyelerden hesap sorun diye öğütler vermeye devam etsinler. dua etmeye devam etsinler. durmak yok bekleme yapmasınlar.
tüm özelleştirdiğiniz kuruluşları devletleştirin. borsayı kapatın. kaçak işçi çalıştırmanın önüne geçin. imf ile yaptığınız anlaşmaları tek taraflı fesh edin. gümrük birliği anlaşmasını yırtıp atın. burjuvazinin haksız yollardan elde ettiği mallara el koyun.
krizin dalga boyunun spekülatif etmenlerle ciddi noktaya ulaşması, küresel piyasalardaki durağanlın eksiye dönerek, uluslararası kredilendirme kuruluşunuuunn cart curt.. böyle ekonomik tabirler kullanmıycam hacım. bi an için heyecanlandın ama dimi layyn?

efendim tüm dünyayı hoplatan, kardeşi kardeşe öptürten krizi çözüyorum. gavur milletinin koy götüne ama ülkemi bu durumda bırakamam..

babuş benim çözümüm çok basit ancak hem sıcak para anlamında hem de psikolojik açıdan ülkeye ciddi katkıda bulanacak.

caddedesin! acilen bi yere yetişmen gerekiyor. napıcaksın? napıcan güzel kardeşim taksiye biniceksin! kafanı kaldırdın hoop taksi geldi! o da ne? 94 model şahin! noldu peki? yüzün ekşidi.. focus bekliyodun dimi hipnetor! ama onu sormuyorum. burnuna derin, izve, nalet bi koku geldi. işte çözüm bu noktada ortaya çıkıyo bebeem:

ülkedeki modelli bütün araçlar satılıyo, o paranın cüzzi bi kısmıyla şahindi, doğandı tofaşa bağlanıyo. geri kalanla imf ye borcun faizini ödüyoruz.

ee sonra? sonra alınan tofaşlara tüp taktırıyoruz. ama öyle böyle değil. kalitesiz, ruhsatsız, dandik mi dandik tüplerden. hem ciddi bi sıcak para giriyo ülkeye, hem de bu lpglerin kokusunu soluyan cümle alem kafası güzel dolaşıyo. hissiyat, kriz mriz kalmıyo cankuş!
meclis ve hükümete ait masraflar azaltılmalı, devlet dairelerindeki harcamalarda kısıtlamalara gidilmeli. ecevit zamanında olduğu gibi kesin bir tasarruf dönemine girmemiz gerekli. bunun dışında ticari getirisi olmayan ihaleler kesinlikle durdurulmalıdır. bir de zahmet edip peşkeşler ve yolsuzlukları engellerlerse bi nebze olsun işe yarar diye düşünmekteyim.
komik olun. bakın buradaki arkadaşların %90ı çok komik ülke öyle kurtuluyor.