bugün

Bir hukuk fakültesi için puanı göt zoruyla yeten ve hukukçu olmayı ideal haline getirmiş genç dimağlarımızın kafasını kurcalayan sorudur.

Kimisi istediğin yerde oku hukuk fakültesini diploma sahibi ol yeter. Hukuk kendini geliştirmeyle ilgili bir meslek derken

Kimisi de istanbul'dan aşağısı yalan hele hele diyarbakırda konyada falan okursan ileride baroda resmen ikinci sınıf vatandaş muamelesi görürsün der.

edit: bir başlık entry bekliyor olmasına rağmen, cevabını aldığım sorunsaldır.
Cevap verilmemiş sorunsaldir. Bence önemli degildir.
Devlet kurumunda çalışacaksan bile fark vardır sonuçta sözlü mülakata alıyorlar.
Bilgi ve donanım açısından iyi yerlerde okumak avantajdır ama mühendislikte iyi yerde okumak zorunluluktur.
Hocaların kalitesine bağlıdır.Zira bazi özellerde devletten çok daha iyi bir kadro mevcut.
üniversite okuduğun süre içerisindeki hayatının gidişatı açısından önemli ama diploma bakımından önemsiz. sonuçta hepsi hukuk diploması.
hakimlik savcılık sınavı başarısına bakılırsa önemliymiş.
ankara üniversitesi hukuk fakültesi öndeymiş.
hukukçuların yalancısıyım.
Hukuk okuyosunuz daha neyin derdindesiniz.
önemlidir net. son sınıf öğrencisi olarak sorularınızı cevaplayabilirim.
"Abi zaten önemli olan kendini geliştirmek."
önemlidir kesinlikle.
önemli değildir elbette.

meriç üniversitesi hukuk fakültesi vs ankara üniversitesi hukuk fakültesi'ni bir düşünün kafanızda.

(bkz: düşünemedi)

önemli miymiş?

edit: eksileyince önemsiz oluyormuş gençler eksiye devam.
sadece hukuk icin degil tum bolumler icin ortak cevabi var bu sorunun onemli degildir. onemli olan mezun olduktan sonra 2 yabanci dile hakim olmanızdir. stajlarinizi staj olsun diye yapmayip bi seyler öğrenmek adina yapmis olmanizdir. yurtdisina gidip referans kovalamanizdir.
Tabi ki önemlidir. Bunu Hâkimlik Savcılık sınavına girdiğinizde anlarsınız...
bir de bu var tabi...
(bkz: tıp okunan üniversite önemli mi)
elbette onemlidir. adamlar et alirken bile guvendiginiz kasaptan alin diyor sen egitim alacaksin egitim veren kurum onemli mi diyorsun.
Galiba bilmiyorum.