bugün

mühendisler daha zekidir der konuyu kapatırım baylar bayanlar...
edit: başlığı ben açmadım...
(bkz: ronaldo mu messi mi)
ticaret meslek lisesi mezunları ikisinden de daha zekidir.
zekanın meslekle bir alakası olmadığını bilmeyenlerin sidik yarıştırmakta devam edeceği sorunsal. ne zekası amınakoyum? sikindirik bi ezber sınavıyla giriyorsun, okulda ezberletiyorlar sen de ondan iş yapıyorsun. haa normalde zekisindir o ayrı.
Mühendisler.

Daha doğrusu makina mühendisleri.

Endüstri falan değil yani.

Öptüm.

El edito comento banderadoera: inşaat Mühendisliğini soranlar var.

1. Makine mühendisi.
2. Tıp / Hukuk.
3. inşaat Mühendisi.

şeklinde sizi 3. sıraya yerleştirdim. hadi yine iyisiniz koftehorlar.
iktisatçılardır, her boku bilir bunlar. aman diyim
tıpçı ezbercidir, dünyası sikimsonik tıp terimleridir, doktor olunca bu kez dünyası hasta ve hastalık olur.Hukukçu neden niye diye sorar ,özetle tıpçı inek gelir inek gider gider .Avukat fırlamadır, her yolu bilir zekidir.
işsizler daha zekidir.
doktorlar daha zekidir , hukukçular yalan savunabilirler fakat cerrahlar yani doktorlar gerçeğin üzerinden ilerlerler. zaten tıp daha bir ağırdır. sorun yok tabii ki tıpçılar.
ikisi de zekidir kendi kulvarlarında ancak asıl konu hangisi daha çalışkandır olmalı. sonuçta zeka da bir yere kadar.
mühendisler daha zekidir. yeni bir şey üretme tasarlamaya müsait insanı her vakit düşündüren bir meslektir özellikle makina mühendisleri.
Anlamsız bir karşılaştırma.
isletme okuyanlar tabiki. nasil bir ustunluk cabasi var millete arkadas.
tarihçiler alır. *
hukukçular mevcut durumla, tıpçılar mevcut durumla çalışır fakat mühendisler üretir. siktirin gidin şimdi.

mühendis değilim.
ikiside bu kıyaslamayı yapanlardan daha zekidir.
münazaralık bir olaydır.
nihayetinde sonucta gelip dayanacakları yer ikisininde aynıdır, "insanların maduriyetini nasıl sömürürüm?" bu iki meslek gurubununda nadiren onurlu üyesi çıkmaktadır.

basi bir örnekle açıklamak isterim, sadece evdeki rafine tuzu dogal bildigin turşu tuzu ile degiştirerek kurtulabilecegin basit bir troit olayından ameliyat etmeyi ümid eder sıradan doktor, bunu zeki bir insan olan bir yakınım, sadece internette troit için "zengin hastalıgı" denilmesinden ve fakir ülkelerde görülmüyor olmasından ve yakın zamanda benim ona okudugum 'dogal Tuzun faydaları' makalesinden yaptıgı çıkarsama ile evdeki tüm tuzları döküp yerine dogal tuz koyması ile zehirli guatr denilen eşi ve haşemato troit denilen kızının her ikisininde rahatsızlıkları sadece 1 ayda geçmiştir... eşine acil ameliyat, kızına da ömür boyu ilaç vermişti tıp'çılar'...
saçma bir kıyaslama yaptıran başlı başına sorunsal(!).

sadece öss'de fazla puan tutturabiliyor olmanın meslek edindirdiği sistemde zekadan bahsetmek fazla komik.. nice doktor bilirim kültür yoksunu, nice avukat bilirim iki lafı bir araya getiremez..

mesleğe has genelleme yapmadan başarılı olanlarından bahsederseniz her türlü mesleği örneklemek mümkün..
(bkz: tüpçüler)
hukukçulardır. istisnalar elbette olacaktır.
ikisi de inektir zeki değil.
ülkede kimler tıpçı kimler hukukçu oluyor ve ne koşullarda oluyor bunlardan habersiz sikim ona sözlük yazarlarının gotleriyle yaptığı kiyaslamadir. sokayim genellemenize. bir bunlar zeki ya şimdi aralarında kıyaslama yapma vakti.
tabiki botanikçiler diyerek cevap verilmesi gereken sorunsal.
Hukukçuların kaybedeceği versus lakin hukukçular zeki değildir okul hayatı boyunca binlerce sayfa kitap okumuş ve bir o kadar da not tutmuş ineklerdir kaldı ki şu ana kadar zekası ile ünlü olmuş hiçbir hukukçu yoktur. Tek meziyetleri birinin a dediğine diğerinin yine kendince sağlam bir temele dayandırarak b demesidir ki tek dertleri temelde işi uzatıp gereksiz yere para kazanmaktır.