bugün

bu sayede tüm hsyk, dolayısıyla tüm hukuk sistemi adalet bakanının insiyatifine bağlanacak.
kuvvetler ayrılığı ilkesine tamamen aykırı bir düzenleme.
anayasa mahkemesinden veya danıştaydan mutlaka döner.

dönmezse de kimse tutup hukuk devletiyiz yeaa diyemez. azıcık bir hukuk vardı onun da anası belleniyor bu düzenlemeyle.
ne beliyordu bu millet, tayyibin onları öylece orda tutacağınımı.
(bkz: öküz öldü ortaklık bitti)
bir başka akp dansözlüğü.

yetmez ama evet.

fazla değil lan, bundan üç yıl önce bugünkü hsyk' yı oluşturanlar yine akplilerdi. hem de bunu referandumla yapmışlardı. günlerce yetmez ama evet diye kapı kapı dolaştırdılar. mezardan adam çıkarıp oy bile kullandırabileceklerini söylediler.

neyse lan, kıvırmalarına, kıvranmalarınıza alıştık artık.

şu miting meydanlarında dağıtılan yetmez ama evet şapkalarını da atmayın. yazın tarlada neym işe yarar o!
"zamanlaması manidar" değişikliktir.
3 5 2 iyidir bence.
şuraya yazıyorum, asla ve asla olmayacak değişikliktir.

her kesimden bu kadar tepkiye rağmen akp bu yasa tasarısını meclise oylamaya sunmayacaktır.
ağır bir sarsıntı geçiren akp, önerdikleri bir yasa tasarısının kendi vekilleri tarafından hayır oyu verilip reddedilme riskine girmez.
benim tahminimce, iyice kırpılmış, hsyk'da fazla bir değişiklik getirmeyen bir yasa tasarısı sunulup kabul edilecektir.

düşündüğüm gibi olmaz da yasa aynı haliyle kabul edilirse mutlak suretle yürütmesi durdurulur.

sonuçta her halükarda yargı bu işten güçlenerek çıkacaktır. üstüne üstlük akp'nin üstüne "yargıyı kontrolü altına almaya çalışıp başaramamış parti" damgası da yapışacak.

11 yıldır siyasi hamleleri başarıyla yapmış bir parti böyle ciddi bir zamanda böyle ciddi bir hata yapmaz diye düşünüyorum.
eminim o komisyondaki üyeler şimdi "başbakan nerden öyle bir şey söyledi de bu yasaya bulaştık" diye düşünüyordur. hatta başbakan da aynı şeyi düşünüyordur muhtemelen.
profesyonelce bir u dönüşü çekilir, gündem kaydırılır, bir de göstermelik yasa kabul edilir. unutturulur. veya unutturulmaya çalışılır.
3-5-2, 4-4-2, 4-2-3-1 gibi varyasyonların akın akın doğduğu değişikliktir efenim.
böyle olmayacak, en iyisi jose mourinho'yu hükümetin başına getirsinler de, adam en iyi taktik diziliş nasıl olur göstersin. hüloggg. *